Новини

Назад

Звернення Єпископату України з приводу 71-ї річниці закінчення Другої світової війни

: 716 2016-05-09 17:29:47

Христос воскрес! Дорогі співвітчизники! Сьогодні Україна разом з багатьма сусідніми державами та іншими країнами світу переглядає свою історію і робить належні висновки. У першу чергу ми хочемо пам’ятати про тих, хто втратив життя під час Другої світової війни: сьогодні особливо молимося за них.

Також огортаємо молитвою тих, хто пережив ту війну і тих, хто в післявоєнний час величезними зусиллями відродив країну в надзвичайно важких умовах. За це ми щиро їм вдячні. Хочемо також пам’ятати як про окремих людей, так і про різні спільноти, які після війни всіляко сприяли справі стабілізації міжнародних відношень і примиренню між народами.

На фоні теперішньої ситуації, яка склалася в нашій Батьківщині, слова, написані Святим Йоаном Павлом ІІ ще в 1991 р., є актуальними для нас, як ніколи: «Для деяких країн Європи починається, в буквальному сенсі, справжній післявоєнний період. Радикальна реорганізація економіки, яка аж до вчорашнього дня була усуспільненою, тягне за собою проблеми і жертви, які можна порівняти з тими, що пережили західні країни континенту під час своєї реконструкції після закінчення Другої світової війни. Було б справедливо підтримати колишні комуністичні країни в їх нинішніх труднощах солідарним зусиллям інших народів. В першу чергу, природно, вони самі повинні стати творцями свого розвитку; але їм слід надати достатні можливості для його здійснення, а це не може статися без допомоги інших країн» (Енцикліка «Centesimus Annus», лат. – Сотий рік -, № 28).

Проблеми, які переживаємо сьогодні в Україні, є наслідком незакінченого процесу реконструкції суспільства після комуністичному режиму. Відповідальність за завершення цих процесів покладена, у першу чергу, на керівників нашої держави, але водночас і кожен громадянин нашої країни має бути «творцем розвитку» свої Батьківщини. Віра, відвага, героїзм, труд, зусилля, виявлені нашими земляками під час війни, є для нас доказом того, що з Божою допомогою людина може позитивно вплинути на хід історії.

Пресвята Діва Марія, яка стояла у підніжжя хреста, впевнено очікуючи Господнього Воскресіння, буде також поруч з нами в наших зусиллях щодо будування міцного суспільства.

Пресвята Діво Маріє, молись за нас!

Львів, 08.05.2016 р.Назад