Новини

Назад

Звернення Митрополита Львівського Архієпископа М. Мокшицького з заохотою до молитви за померлих у листопаді

: 381 2015-10-29 10:15:08

Всечесні Душпастирі! Улюблені Брати і Сестри!

Місяць листопад є для нас завжди нагодою щоб задуматися над нашим проминанням і також над тими, котрі вже відійшли з цього світу. В той час, ми також частіше ніж зазвичай молимося за них. Святі Меси на цвинтарях, поминання, приватні молитви при гробах, є виразом поваги та вдячної пам’яті щодо тих, котрих ми знали, шанували і любили.

У літургії за померлих чуємо слова префації: „наше життя змінюється але не закінчується”. Це одне речення пригадує нам, що наше земне життя є часом крокування в сторону Дому Отця, де, як запевнив нас Ісус „є багато помешкань”. Натомість у Псалмі 51, ми молимося: „Помилуй мене, Боже, з великої милості Твоєї, і з великого милосердя Свого загладь беззаконня мої! Обмий мене зовсім з мого беззаконня, й очисти мене від мого гріха...” Іншими словами ми кричимо, довірившись Божому Милосердю, щоб було загладжене наше беззаконня і прощена кара за гріхи.

З такою впевненістю ми також віддаємо доброму Богові наших померлих. Вони засулуговують на молитовну пам’ять і її очікують. Це єдина форма допомоги, яку ми живі, можемо їм жертвувати. Тому, заохочую Вас і прошу, щоб не змарнувати дару відпустів, які ми можемо жертвувати за померлих в той особливий час благодаті. Пригадаймо собі імена близьких, знайомих та друзів, віддаючи їх Богові у поминальній молитві. Не забуваймо також про жертви аварій, катаклізмів та воєн, а особилво про ті тисячі полеглих воїнів і цивільних осіб на Східній Україні. Не одні з них були нашими парафіянами,  інші друзями по школі, а ще інші – сусідами. Всі вони потребують нашої молитви.

Нехай Урочистість Всіх Святих наблизить нас до святості, що вписана у наше християнське життя щоб і ми колись приєдналися до них. Натомість, День Спомину Всіх Вірних Померлих нехай спонукає нас до роздумів, що записані на багатьох могилах: „Пам’ятай, тим ким ти є, був і я; тим ким я є тепер – будеш і ти”.

На той особливий час нехай всіх Вас благословить Всемогутній Бог.

+ Мечислав Мокшицький

Архієпископ Митрополит Львівський

 

Вих. 698/15

Львів, 28 жовтня 2015 р.Назад