Новини

Назад

Звернення Митрополита Львівського Архієпископа М. Мокшицького до вірних із заохотою до молитви в День Збройних Сил України

: 367 2015-12-04 14:52:39

У важкий для нашої Держави час, коли на сході України триває битва за добре майбутнє, коли тисячі наших батьків, братів і чоловіків із зброєю у руках борються, готові віддати життя за свою Вітчизну, звертаюся з проханням до всіх наших вірних, щоб 6 грудня 2015 р., в День Збройних Сил України, огорнути молитвою тих, хто служить в українському війську і стоїть на сторожі суверенності Батьківщини.

Усвідомлюємо собі, що військо і надалі потребує нашої підтримки, як духовної – вираженої в молитві, так і матеріальної – втіленої в організацію медичної, лікарської допомоги, постачання їжі, одягу і засобів гігієни. Важливою формою підтримки є теж психологічна та терапевтична підтримка, особливо тим, хто перебуває на фронті та тим, хто повертається до своїх військових частин і рідних домівок.

Добра і систематично організована допомога вимагає організації людей-волонтерів, які діятимуть на підставі слів Ісуса Христа:  «Істинно кажу вам: усе, що ви зробили одному з моїх братів найменших – ви мені зробили» Мт 25, 40.

Вже кілька місяців Львівська Архідієцезія латинського обряду має визначених військових капеланів, завданням яких є пастирське служіння і вихід назустріч потребам довірених їхній опіці вояків. Капелани супроводжують їх в служінні, уділяють Таїнства, є духовними керівниками, несуть психологічну і психотерапевтичну поміч. Роблять це на підставах волонтерства в широкому значенні цього слова. Своєю допомогою і підтримкою служать військовим, які повернулися з зони АТО, їхнім сім’ям та близьким тих, які втратили на війні своїх рідних.

Широке поле дії капеланів вимагає конкретної співпраці людей доброї волі. Без такої допомоги їхнє служіння не принесе бажаного результату, тобто не будуть огорнуті підтримкою всі найбільш потребуючі. У зв’язку з цим запрошую до співпраці лікарів, юристів, психологів, терапевтів і кожного, хто має в серці любов до ближнього, щоб приєднатися до реальної підтримки інших.

Прошу всіх Вас молилися:

за тих, які ризикують життям заради цілісності держави, спокійного та мирного життя в Україні,

за вояків, які поранені, духовно і тілесно терплять,

за тих, які відійшли у вічність з воєнного поля битви, просячи у Господа для них вічного блаженства.

 Назад