Новини

Назад

Зустріч молоді Верхньо-Тисянського Деканату

: 807 2015-03-25 00:00:00

21 березня 2015 року у смт. Буштино відбувся V з’їзд молоді Верхньо-Тисянського Деканату Мукачівської Дієцезії. З’їзд молодих учасників розпочався з реєстрації і налічував 135 осіб, що дало змогу сформувати за віковими категоріями групи для розважання та обговорення реколекційної теми.

Реколекції були на тему – «Богопосвяченого життя», адже 2015 рік в церкві Папа Франциск проголосив роком – богопосвяченого життя. Для проведення зустрічі були запрошені сестри – монахині  з Угорщини з Ордену Домініканок с. Міра та с. Діана та с. Тетяна з Ордену Францисканок Місіонерок Марії з м. Виноградів.

Отець Іштван Береш перед початком реколекції привітав молодь з прибуттям, спільною молитвою та співом до Святого Духа розпочалась програма дня. Особливість цієї зустрічі полягала в тому, що проводилась на угорській та українській мові і кожна молода людина мала можливість обрати на якій мові бажає слухати свідоцтво сестер.

У своїх свідченнях про богопосвячення життя с. Міра разом із молоддю роздумували над ситуаціями в житті де зустрілися з Богом та як відчували Його безпосередню любов. А також пізнали три Євангельські чесноти: убогість, послух та чистоту.

Натомість с. Діана поділилась своїм свідоцтвом та роздумовувала з молоддю над відчуттям, де вони чули поклик Бога та по яких ознаках можна зрозуміти, що до якого стилю життя закликає Господь.

с. Тетяна поділилась своїм свідченням про покликання та під час розважань та обговорення кожний учасник роздумовував над моментом свого життя де засвідчив безпосередню любов Бога, а також кожна молода людина поділилась побудовою ієрархічної піраміди своєї щоденності.

Переживаючи цей день реколекції в часі Великого посту, молодь прийняла участь у молитовній Хресній дорозі. Де молитвою, співом та роздумами приєднались до страждань нашого Спасителя Ісуса Христа.

Всі були запрошені на обід і користуючись цією можливість молодь змогла поділитись новими емоціями, враженнями та закріпити вузол дружби нового знайомства.

Найважливішим центром цього дня стала Свята Літургія яку целебрував отець-декан Ласло Микуляк та концелебрували о. Іштван Береш, о. Шандор Манкович, о. Андрій Кващук, о. Шандор Сулінчак, о. Юліан Юсків та диякон Євген Фізер.

Все чесний отець Юліан з чину Братів Менших - Францисканців мовив проповідь до молоді, яку в свою чергу на угорську мову перекладав о. Ласло. Звертаючись до молоді о. Юліан поділився свідченням свого покликання, розповів як його розпізнати, які труднощі, спокуси чигають на цьому шляху та виділив, що покликана людина прагне перебувати з Ісусом Христом повсякчас, через прояв служінню іншим в повноті.

Увінчує цей день, зустріч, кожної присутньої молодої людини з Ісусом Христом Євхаристійним.

На завершення Святої Меси, дякуючи за всі отримані благодаті цього дня, молодь не забули про свою країну та просили ласки у Бога піснею «Боже я молюсь за Україну».

Зі словами подяки о. Іштван звернувся до сестер-монахинь, які розділили цей день з нами та поділились своїми свідченнями та подякував всім настоятелям Верхньо-Тисянського Деканату, які всі разом вділили Благословення.

Ми всі вдячні Богу, за те що Він всіх нас зібрав у цей чудовий день, подарував нам нових друзів та реколекцію яка принесла пізнання та красу життя у повній відданості і присвяченню свого життя Богу на благо та служіння іншим.

Нехай Богу буде подяку за цей чудовий день!

Агнеса Зан

м. Рахів

Мукачівська дієцезіяНазад