Новини

Назад

Зустріч міністрантів у Львівській ВДС

: 1289 2014-01-08 00:00:00

Святою Месою, яку очолив Архієпископ Мечислав Мокшицький,  4 січня у Львівській ВДС завершилася зустріч міністрантів Львівської архідієцезії. Духовні науки  провели ректор Львівської ВДС о. Петро Бжескі та Андрій Немченко ОFМ, настоятель парафії в Раві-Руській. З міністрантами займалися також семінаристи, котрі знайшли своє покликання в лавах міністрантів. На зустріч прибуло 69 хлопців з 16 парафій на теренах Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей. Найбільше міністрантів приїхало з Мостиськ – 12, зі Стрия - 9, з львівської митрополичої базиліки – 7. Зі Жовкви прибуло 6 хлопців, з Рави-Руської й  Сихова - по 5 осіб. Також п’ятеро міністрантів репрезентували спільноти вірних в Дрогобичі, Трускавці та Бориславі. Четверо осіб приїхали з Обертина, по троє з Кременця, Буська, Бучача, Пнікута і двоє із Золочева та Бурштина.

«Незважаючи на те, що від часу земного життя Ісуса Христа минуло дві тисячі років, Він надалі знаходиться між нами – наш Учитель, Спаситель і Господь, котрому варто довіритися» – повчав у проповіді Архієпископ Мечислав Мокшицький. Для того, щоби ми були здатні перемогти в собі зло, мусимо бути завжди біля Христа, найчастіше зустрічатися з Ним у Святому Причасті. «Там зачерпнемо багато сили й міці для боротьби з несправедливістю і брехнею» – мовив львівський митрополит. Порадив міністрантам шукати Його на шляхах нашого щоденного життя: у школі, в сім’ї, в розмовах з людьми під час навчання і відпочинку. Ісус живе там, де панує щастя і радість, а також і там, де брак віри, надії й любові. Можемо Його зустріти серед близьких і незнайомих. Не бракує Його в середовищах наших друзів, як і серед тих, кого ми не любимо й хто нас дуже нервує. «Ми знаходимо Христа всюди там, де живемо» - зазначив митрополит. «До вас також Христос звернувся зі словами: «Прийдіть і побачите!» Потрібно лишень Його попросити: «Господи, покажи нам, де живеш?» - закликав у проповіді Архієпископ Мечислав Мокшицький.

Після завершення Святої Меси всі стали до спільної світлини. Потім після спільної трапези міністранти представили різдвяні та новорічні вітання, характерні для їхніх парафій, а львівський митрополит пригадав, як в дитинстві віншував рідних і близьких. Ще однією пам’яткою про зустріч міністрантів стала для кожного з них молитовна книжечка з автографом пастиря.

 

Костянтин ЧавагаНазад