Новини

Назад

Зустріч із секретарем Папської Ради «Cor Unum» монсеньйором Джанп’єтро Даль Тозо у справі гуманітарної допомоги для України.

: 839 2016-04-26 12:36:18

У понеділок, 25 квітня, в Апостольській нунціатурі відбулась зустріч із секретарем Папської Ради «Cor Unum» монсеньйором Джанп’єтро Даль Тозо. Монсеньйор Даль Тозо прибув в Україну разом із Джованні Б’янкіні, учасником вищезгаданої Папської Ради, яка є інструментом виконання волі Апостольського Престолу, коли він вважає за необхідне виділити гуманітарну допомогу. Вона керує гуманітарними акціями у цілому світі. І саме ця структура відповідає за розподіл гуманітарної допомоги, що була зібрана на користь українського народу. На зустрічі був присутній також Архієпископ Львівський Мечислав Мокшицький та Верховний Архієпископ УГКЦ Святослав Шевчук.

Апостольський нунцій архієпископ Клаудіо Ґуджеротті підкреслив, що ця ідея про збір коштів для України виникла ще у жовтні минулого року. Вона була реалізована, бо Папа дуже добре знає ситуацію українського народу і хоче допомогти страждаючим. Архієпископ підкреслив, що ця ініціатива має на меті повернути «українське питання» у центр уваги світових ЗМІ та держав. Збір допомоги відбувається у цілій Європі. Прохання про допомогу пролунало. І Церква відповідає на цей заклик «не згідно правил політики, а згідно закону любові та милосердя».

Швидке прибуття монсеньйора Даль Тозо в Україну свідчить про те, що Святіший Отець хоче, аби ця ініціатива якнайшвидше почала реалізовуватись. Цей візит має допомогти вивчити технічні аспекти допомоги, чітко визначити конкретні потреби та випрацювати механізми реалізації конкретних проектів.
Монсеньйор Даль Тозо на початку зазначив, що ця ініціатива добре вписується у загальну картину, яку ми спостерігаємо. Папа – близький до бідних. Про це свідчить і нещодавній візит понтифіка на грецький острів, де особливу увагу він звернув на біженців, які змушені втікати з Середньої Азії у пошуках кращого життя.

Говорячи про ініціативу щодо України, монсеньйор Даль Тозо окреслив дві риси цієї допомоги. Вона є церковною і гуманітарною. Церковна – бо виходить з лона Церкви і реалізується всією Церквою в Європі. Гуманітарна – бо виходить назустріч великим потребам цієї землі. «Ця ініціатива Святішого Отця реалізовуватиметься з особливими рисами: локальна Церква, будучи знаряддям у руках понтифіка, допоможе реалізувати цю місію тут».

Секретар Папської Ради зазначив, що першочергове завдання – дати людям найнеобхідніше. Це може бути їжа, ліки, дах над головою, освіта. У будь-якому випадку потрібно вивчити, які є потреби, і як їх можна задовольнити.

Щодо зібраних грошей, то вони через Конференції єпископів будуть передані до Секретаріату. Щодо конкретних сум, то говорити поки що зарано. Однак монсеньйор Даль Тозо з впевненістю підкреслив, що у багатьох країнах відзначено великий інтерес до цієї ініціативи. На завершення секретар Папської Ради підкреслив вагомий внесок найвищих представників Церков, які висловили своє бачення з приводу обговорюваних питань, що допоможе краще оцінити ситуацію в країні.

Щодо програми візиту представників «Cor Unum», то вона є насичена. Час до полудня в понеділок був присвячений вивченню територіальних та географічних умов, сучасної гуманітарної ситуації на українських та окупованих територіях. На зустріч прибув Голова конференції єпископату України - архієпископ Мечислав Мокшицький. Був також і архієпископ Святосла Шевчук від Української Греко-Католицької Церкви. По обіді відбулась зустріч з деякими представниками некатолицьких Церков. Апостольський нунцій підкреслив, що ця ініціатива відкрита «для всіх громадян України, не залежно від конфесії». І висловив сподівання, що поради, зауваження представників інших Церков допоможуть добре реалізувати цей проект. У вівторок запланована зустріч з переселенцями у Пущі-Водиці, з представниками державних відомств у галузі соціальної політики, а також представниками ООН.

Підсумовуючи вже зроблене, архієпископ Ґуджеротті зазначив: «Ми пережили цю зустріч в атмосфері братерства, взаєморозуміння і взаємодопомоги».
Джованні Б’янкіні, який супроводжує монсеньйора Даль Тозо, зазначив, що чудом є те, що 100 000 парафій в Європі говорять про Україну, і те, що саме Папа згадав про Україну.

Джерело: КМСНазад