Новини

Назад

Зустріч Карітас-Спес у Яблуниці

: 1839 2016-05-31 13:09:18

28 травня біля села Яблуниця, Івано-Франківська область, відбувся з`їзд представників місії Карітас-Спес з нагоди 20-річчя її функціонування в Україні. Зустріч проходила на базі відпочинку, що належить організації.

Єпископи, священики та миряни, у більшості своїй, прибули увечері 27 травня. Їх веселий і радісний настрій був затьмарений новиною про смерть ординарія Київсько-Житомирської дієцезії, архієпископа Петра Мальчука. За упокій його душі того ж вечора була відслужена Свята Меса.

Наступного дня, після сніданку, розпочалася Свята Меса. Її провадив архієпископ митрополит Львівської архідієцезії Мечислав Мокшицький. На Месі були присутні ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії єпископ Станіслав Широкорадюк та новопризначений президент Caritas-Spes в Україні отець Петро Жарковський. На службіі можна було побачити спонсорів з Німеччини, Австрії, Швейцарії та США. У Месі також брав участь отець Франц Піцель, настоятель парафії у Штутгарті, який читав Євангеліє німецькою мовою для іноземних гостей.

У своїй проповіді єпископ Станіслав наголосив, що 20-річчя Карітас-Спес - це унікальна можливість, щоб подякувати Богу та людям за усі добродійства. Це також можливість засвідчити усю мудрість святого Павла, який проголошував: "Краще давати, ніж брати". Говорячи про початок свого служіння, єпископ розповів про великий досвід, який він здобув, а саме - не він був учителем, що розповідав іншим людям, як має бути, але сам прийняв поради та повчання інших людей: "Я постійно вчився у простих людей. Особливо терпеливості і жертовності" - наголосив єпископ Станіслав. Описуючи труднощі, з якими довелося зустрітися, владика навів таке порівняння: "Я відчував себе хлопчиною з Євангелії, який мав дві риби і п`ять хлібів... Я зрозумів, що треба все віддати в руки Господа, а Він розмножить!"

Після Молитви вірних архієпископ Мечислав оголосив про складання повноважень президента Карітас-Спес в Україні єпископом Станіславом та призначення на цю посаду отця Петра Жарковського, якому учасники місії вручили давній символ влади в Україні - булаву.

По закінченню Меси, усі зібралися у конференц-залі, де отець Віктор Симон презентував Карітас-Спес і представив спонсорів, які, в свою чергу, побажали успіху присутнім у подальшому служінні та вручили грамоти і подарунки єпископу Станіславу та отцю Петру. Був переглянутий коротенький відео-слайд "Як все починалося", в якому показані світлини, що відображають перші роки діяльності і розвиток місії. Сидячи у комфортному конференц-залі і розглядаючи старі намети та напівзруйновані будівлі, в яких відпочивали у 1995 році діти, дехто не стримав сліз.

О 14 годині відбувся урочистий обід, під час якого люди мали змогу поспілкуватися у неформальній атмосфері.

Завершився день концертом, на якому виступали учасники дитячих та молодіжних музично-танцювальних колективів Яблуниці. Такий подарунок зробили представники місцевих органів влади. Єпископа Станіслава також очікував сюрприз - подушка, як символ, що після довгих років служіння, він може перепочити. Вона була заповнена конфетті, яким перед тим присутні щедро обкидали єпископа.

Павло Зінченко, Католицький Медіа-Центр

Довідка: Релігійна Місія «Карітас-Спес» Римсько-Католицької Церкви офіційно зарєстрована у 1996 році, керівником якої став єпископ Станіслав Широкорадюк. Відтоді почався активний розвиток організації у всіх соціальнозначимих напрямках; у кожній дієцезії з’явилися осередки «Карітас-Спес», відпочинково-реколекційні табори, соціальні центри, благодійні їдальні та дитячі садочки. За підтримки Карітас-Спес створено 40 будинків сімейного типу по всій Україні, відкрито реабілітаційний центр для наркозалежних, діє програма з протидії ВІЛ/СНІДу та проект «Домашня опіка». Наслідки Чорнобиля змусили організацію спеціалізуватись на оздоровленні дітей. Так, наприклад, у 1996 році оздоровчий курс пройшли близько 230 дітей, у 1997 році – 700 дітей, у 1999 році – вже 1800 дітей, а з 2000-х – вже понад 3000 дітей щороку мають можливість оздоровитися у харитативних таборах «Карітас-Спес» у Яблуниці Івано-Франківської області, Зарічанах, що під Житомиром, Олександрівці Житомирської області, Бердянську Запорізької області, у селі Пульмо Волинської області та ін.Назад