Новини

Назад

Зустріч Архієпископа Мечислава Мокшицького з вірмено-католицьким духовенством

: 882 2018-04-15 19:57:34

12 березня у Львівській Митрополичій Курії відбулася зустріч Архієпископа Мечислава Мокшицького з групою представників Вірменської Католицької Церкви, яких очолював Генеральний вікарій Ординаріату Східної Європи ВКЦ Архімандрит Мітрат Генрик Пйотр Блашчик. Напередодні у Митрополичій Базиліці Архімандрит Мітрат Блашчик спіслужив св. Месу за загиблих в Смоленській катастрофі в 2010 році.

Після спільної молитви з Архієпископом Мечиславом Мокшицьким у каплиці Курії Архімандрит Мітрат Генрик Пйотр Блашчик розповів, що в зустрічі взяли участь священики і миряни Вірменської Католицької Церкви.

«Знаходимося на теренах, де історично задокументована присутність вірменів-католиків – зазначив. – На цій землі могили наших митрополитів. Тут вірменська катедра, де впродовж століть спільнота вірменів-католиків збиралася на Євхаристію і слухала Слова Божого. Прагнемо дійти до вірменських родин, котрі тут живуть в очікуванні на організацію душпастирських структур Вірменської Католицької Церкви».

Генеральний вікарій Ординаріату Східної Європи ВКЦ представив двох священиків, які покликані здійснювати душпастирську опіку вірних в Україні. Після Другої світової війни радянський режим знищив Вірменську Католицьку Церкву в Західній Україні. Частину духовенство і вірних репресовано, а переважна більшість вірменів змушена була виїхати до Польщі, інших держав, а також розсіялася по всьому СРСР. Поодинокі вірмени-католики, які залишилися у Львові, знайшли духовну підтримку в латинській катедрі. Архімандрит Мітрат Блашчик вказав на давно усталене надзвичайно близьке сестринство двох львівських архідієцезій - латинської і вірмено-католицької. Оскільки вірмено-католицькі храми передані у користування іншим релігійним громадам та інституціям, то вірмени-католики збираються на молитви в окремих латинських святинях, а священики зосередили головні зусилля на пошуки вірних по всій Україні й на відновленні живої Церкви. 

Автор : Костянтин Чавага

Назад