Новини

Назад

Зустріч Апостольського Нунція Архієпископа Клаудіо Ґуджеротті з представниками львівських католицьких ЗМІ

: 1188 2015-12-24 14:24:06

Сьогодні, 24 грудня, у бібліотеці Митрополичої Курії відбулася зустріч Апостольського Нунція Архієпископа Клаудіо Ґуджеротті з представниками львівських католицьких ЗМІ.

Архієпископа Ґджеротті супроводжував Митрополит Мечислав.

Під час розмови Архієпископ Клаудіо відповідав на запитання журналістів, що стосувалися його призначення до України, його надій та очікувань щодо майбутнього служіння в Україні, його бачення вирішення ситуації з війною в Україні.

На зустрічі були присутні журналісти: п. Костянтин Чавага, журналіст Ватиканського радіо та КАІ, Віта Якубовська (CREDO) та Маряна Карапінка (РІСУ).

Архієпископ Клаудіо Ґуджеротті прибув до Львова з візитом на запрошення Львівського Митрополита Архієпископа М. Мокшицького щоб очолити сьогодні ввечері урочисту Святу Месу Вігілії Різдва Христового у Митрополичій Базиліці.

Довідка: Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Ґуджеротті, народився 7 жовтня 1955 року в місті Вероні (Італія). У травні 1982 року отримав пресвітерське рукоположення, а через три роки розпочав служіння в Конгрегації для Східних Церков, де від грудня 1997 року обіймав посаду Заступника Секретаря Конгрегації.

7 грудня 2001 року святий Папа Йоан Павло ІІ призначив монсеньйора Ґуджеротті Апостольським Нунцієм в Грузії та Вірменії, а 13 грудня того ж року – ще й в Азербайджані. У січні наступного року він отримав єпископське рукоположення з рук Папи Йоана Павла ІІ. У липні 2011 року був переведений до Білорусі.

Архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті є знавцем східних мов, літератури та літургії. Під час служіння в рідній дієцезії викладав патрологію, літургіку та східне богослов’я у Богословському Інституті та Інституті Екуменічних студій у Вероні. Переїхавши до Рима, викладав патрологію та вірменську мову й літературу в Папському Східному Інституті. Володіє латиною, грецькою, вірменською класичною та сучасною, англійською, французькою, російською, білоруською та курдською мовами.Назад