Новини

Назад

Зростає кількість санктуаріїв в Україні

: 2107 2016-12-11 22:25:04

Наприкінці листопада Архієпископ-Митрополит Львівський латинського обряду Мечислав Мокшицький підніс до гідності санктуарію парафіяльний храм у Винниках біля Львова та коронував там образ Винниківської Матері Божої. Це вже 14-тий санктуарій у Львівській архідієцезії.

За часів радянської влади в Україні діяв лише один санктуарій Матері Божої Милосердної та Божого Милосердя у місті Львові, більш знаний як латинська катедра. Після того, як чверть століття тому св. Папа Іван Павло ІІ відновив структури Римо-Католицької Церкви в Україні, почали відроджуватися відпустові місця. Всеукраїнським став санктуарій Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві. Санктуаріями оголошено нові храми – Матері Божої Фатімської в Довбиші Житомирської області та співкатедральний собор Бога Отця Милосердного у Запоріжжі.

Голова Конференції Римо-Католицьких Єпископів України архієпископ Мечислав Мокшицький в інтерв’ю для Радіо Ватикану пояснив:

"Цього року парафія у Винниках святкувала 200 ліття свого існування. Це дуже гарний костел, в дуже особливому місці, на пагорбі, у лісі. Невеликий храм, який притягує увагу і заохочує інших щоб увійти і помолитися. Цей храм був дуже знищений і нам вдалося відновити його зовні, ще хочемо у майбутньому відновити фрески в середині. Ми побачили, що це місце якесь особливе, бо заохочує багатьох людей приходити до цього місця на зустріч з Божою Матірю. Богородиця завжди вибирає собі місце, не тільки ікону чи фігуру. Ікона, чи фігура може бути знищеною – спалена чи вкрадена, тому часто робиться її копія, але для нас і для Божої Матері важливим є місце. І я думаю, якщо Божа Матір вибрала собі це місце, у сьогоденні, місце, яке буде допомагати людям відкрити свою віру, підкрипитися на серці, і за Її заступництвом випрошувати для себе і для інших багато потрібних ласк.

На прохання настоятеля, о. Леонтія Саламона та вірних, ми, на звершення цього Ювілею піднесли цей костел до рангу санктуарію, і також відбулася коронація цього образу. Це ще більше підкреслює важливість цього місця і цього образу. Санктуарії є завжди духовним місцем зустрічі людей. До санктуаріїв приходять паломники, які через душпастирську опіку священиків чи опікунів цього місця можуть пережити день зустрічі на молитві, через таїнства Покаяння, Євхаристії, очиститися, укріпитися у вірі, у своєму духовному житті"

Автор : Костянтин Чавага

Назад