Новини

Назад

Зі Львова до Лурду: поїзд + літак

: 1493 2017-12-09 23:10:05

Оминути багатогодинні черги на кордоні та суттєво скоротити час подорожі з України до всесвітнього Паломницького центру Лурд у Франції, де впродовж 2018 року переживатимуть 160-ліття появи там Матері Божої, сприяє нове комбіноване регулярне сполучення: зі Львова поїздом до Кракова, а далі літаком авіакомпанії Ryanair. 

Минулорічний досвід показав, що таким комбінованим шляхом найбільше користуються хворі, неповносправні, котрим важко переносити тривалі автобусні переїзди, а також працюючі, які для паломництва в Лурд беруть короткочасну відпустку. Отець монсеньйор Ксавер Дарод, заступник кустоша санктуарію, представники адміністрації Лурду й організатори авіаперельоту розповіли про це 6 грудня під час прес-конференції в львівському «Євроготелі».

У 1858 році Богоматір 18 разів об’явилась Бернадеті Субіру. З того часу Лурд приваблює паломників з усіх континентів. Увесь наступний 2018 рік буде насичений там багатьма подіями.

«До нас приїздять мільйони паломників з усього світу – сказав о. Ксавер Дарод - Були папи римські, ті, хто став святими, й звичайні прості люди. Дуже багато груп з України. Свідченням, що українці їздять до Лурду віддавна, є також українська церковця. До Лурду їдуть за духовним і фізичним зціленням. Відкриваються там Божій Матері. Ми є свідками численних чудесних зцілень. Тут цілюща вода. На світі небагато є місць, де можна відчути таку святу очевидність, як у Лурді».

Бертранд Білґер, президент аеропорту Лурд-Піренеї звернув увагу на те, що летовище розташоване всього в десяти хвилинах їзди від міста. Автобусний квиток коштує 2 євро. Здійснюється допомога для людей з обмеженими можливостями руху. Окремо зазначив, що авіакомпанія Ryanair, яка здійснює рейси між Краковом і Лурдом, пропонує дуже дешеві ціни на квитки.

«Понад 80% паломників, котрі повертаються додому через наше летовище, це поляки, українці та словаки» – мовив Бертранд Білґер. Згідно проведеного там опитування вони були задоволені або дуже задоволені з авіаперевезення, що здійснюється двічі на тиждень. У четвер виліт з Кракова о 17:05, а в неділю о 07:40. З Лурду до Кракова літаки відправляються: в четвер о 20:15, а в неділю о 10:50.

Бруно Вінуалес, віце-мер міста Лурд додав, що після Парижа Лурд має найбільшу готельну базу у Франції, в т.ч. широкий вибір від гостелів до комфортабельних готелів. Перебуваючи в Лурді, можна відвідати теж навколишні мальовничі місця в Піренеях, в т.ч. оздоровниці.

«Ми вже розпочали підготовку до організації паломницьких груп з України до Лурду на 2018 рік, коли там відзначатимуть 160-річницю об’явлень Матері Божої – розповіла керівник Паломницького центру св. Христофора Світлана Оношко. – Є також можливість за бажанням паломників формувати україномовні та польськомовні групи».

«На прохання наших паломників ми вже розробили програму з авіатуром до Лурду, що дасть змогу оздоровитися духовно і фізично значно більшому числу людей з різних теренів України. Всізцілення, які відбуваються у Люрді, дані з великої любові та милосердя Бога. Тому просимо Матір Божу про заступництво та усі необхідні нам ласки» – додала Соломія Федишин з Паломницького центру св. Христофора у Львові.

Докладніше про паломництва, які організовує Паломницький центр св. Христофора:

http://www.khrystofor.com/

(097) 874 23 98
(063) 874 64 77

Автор : Костянтин Чавага

Назад