Новини

Назад

Завершення року св. Мартина в Мукачівській дієцезії

: 1480 2016-11-12 12:37:33

З нагоди завершення року св. Мартина в Мукачівській дієцезії 11 листопада, в урочистість св. Мартина, в Мукачево відбулися велелюдні святкування. Вранці у приміщенні римо-католицького угорського ліцею св. Іштвана Голова Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України Архієпископ-Митрополит Львівський Мечислав Мокшицький зустрівся з духовенством Мукачівської дієцезії. Єпископ Мукачівський Антал Майнек зауважив, що нині на Закарпатті служать священики з України, Угорщини, Словаччини, Польщі, Німеччини. Свій виступ Архієпископ Мокшицький присвятив спогадам про св. Йоана Павла ІІ.

«Католицька Церква латинського обряду в Україні переживає в цьому році два великі ювілеї, пов`язані з її історією: першим є двадцятип’ятиріччя відновлення адміністративних структур, а другим п’ятнадцятиріччя візиту святого Йона Павла II - сказав львівський митрополит у проповіді в мукачівській катедрі, де він очолив урочисту св. Месу. - Обидва ювілеї є для нас нагодою до вдячності Богові за дар вільності, відновлений після багатьох десятків років переслідування, яке зносила римсько-католицька спільнота від комуністичної влади».
Архієпископ Мокшицький далі зазначив, що створена в 2002 році Мукачівська дієцезія є спадкоємицею великої історичної і духовної спадщини двох народів: угорського і словацького. Окремо склав подяку митрополиту сеньйору кардиналу Мар`яну Яворському, за правління якого відбулося становлення дієцезії, та теперішньому її Ординарію єпископу Анталу Майнеку, який з Будапешту прибув на Закарпаття, щоб проповідувати францисканське послання миру і добра. «Отче єпископе, вже двадцять років ведеш закарпатську паству Христову саме такою дорогою. Думаю, що маю право сказати, що Ти робиш це з великою віддачею і самопожертвою» - підкреслив митрополит. Також віддав шану всім священикам, монахам і монахиням з України та з-за кордону, котрі служили і продовжують служити в Мукачівській дієцезії. Слова вдячності були адресовані теж численним жертводавцям. «Ми пам`ятаємо про багатьох мирян – мовив далі Архієпископ Мокшицький. - Про їх відвагу і відданість вірі своїх батьків. Багато з них, наражаючи життя, ставало на захист Бога і прийняло страждання з любові до Церкви. Вони також є наріжним каменем, на якому відбудовано Церкву в Україні. Я переконаний, що на Закарпатті не бракує таких людей і вони вам добре відомі. Пам`ять про них не може зникнути, а вдячністю хай буде наша молитва».
Архієпископ Мечислав Мокшицький подарував Єпископу Анталу Майнеку орнат, присвячений св. Йоану Павлу ІІ.
Після завершення св. Меси Єпископ Антал Майнек відзначив кращих катехитів та посвятив встановлений біля катедри оригінальний пам’ятник св. Мартину.
В урочистостях з нагоди завершення року св. Мартина в Мукачівській дієцезії взяли участь Єпископ-помічник Мукачівської греко-католицької Єпархії Ніл Лущак, гості з Угорщини і Польщі, угорські дипломати з Ужгорода і Берегова, міський голова Мукачева Андрій Балога.

«Присутні в храмі молилися латинською, українською, угорською і польською мовами. Велася пряма телетрансляція св. Меси до Києва і Будапешта, щоби урочистість могли побачити на теренах України і Угорщини.
Зачитано вітальний лист, який надіслав Апостольський нунцій в Україні Архієпископ Клаудіо Ґуджеротті».

Автор : Костянтин Чавага

Назад