Новини

Назад

Завершення Фатімських богослужінь у Львові: на сходах, перед зачиненим храмом

: 319 2019-10-14 19:16:29

У неділю, 13 жовтня 2019 р., у Львові відбулось урочисте завершення Фатімських богослужінь, які кожного тринадцятого числа з травня по жовтень об’єднують вірян міста ось уже десять років. А особливо — в останні роки, коли Україна потребує молитви за мир та єдність.

Католики обох обрядів приходять, щоби спільно молитися Розарій і просити Богородицю про заступництво та потрібні благодаті для нашої Батьківщини.

Святу Месу, яку очолив єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава у співслужінні з Генеральним вікарієм Львівської архідієцезії о.інфулатом Юзефом Павлічком, о.Миколою Лучком OP та численними священниками, служили на сходах перед зачиненим для римо-католицької громади храмом Стрітення, ситуація щодо якого досі залишається невизначеною.

На початку Святої Меси єпископ звернувся до присутніх із такими словами:

— Сьогодні ми зібралися перед храмом Матері Божої, у день, яким завершуємо фатімські молебні, щоб випросити в Бога за посередництвом Марії дар миру для України та для всіх нас. Молимося перед храмом, до якого не маємо змогу увійти вже понад рік. Але бачимо, як Бог нас любить, бо дає нам добру погоду. Сьогодні могло би бути холодно, міг би падати дощ, а маємо чудовий вечір. Прекрасна нагода, щоб дякувати Богові і бачити Його любов до нас. Віддаймо Йому за посередництвом Марії усі наші прохання, із якими ми сьогодні сюди прийшли, усе те, що нас тривожить, із чим самі не даємо собі раду, щоб Господь вислухав нас. Молімося молитвою Євхаристії та святого Розарію про дар миру в наших серцях, у наших родинах та в нашій країні.

А у проповіді єпископ Кава наголосив:

— Господь через сьогоднішнє Євангеліє дає нам світло, щоб ми через молитву, через довіру до Бога, через життя без гріхів, життя у Таїнстві Покаяння, Євхаристії, через молитву Розарію запрошували Бога до всіх місць нашого зранення. Тому ми молимося тут, перед цим храмом, бо це місце, яке потребує зцілення. Молимося тут, щоб випросити зцілення і для нас, і для тих, хто по інший бік вважає себе правим. Ми запрошуємо Ісуса, Його закликаємо, щоб Він цю справу вирішив, а не ми своїми людськими способами, методами чи стратегіями. Добре бачимо, що всі людські стратегії нічого доброго не впроваджують. (…)

Молімося сьогодні перед цим храмом, щоб ці знаки, які Бог нам об’являє у сьогоднішньому Слові, були присутні у нашій щоденності, щоб ми щодня йшли до Бога, прямували до нашого Небесного Єрусалима. Навіть якщо по дорозі є різні труднощі, конфлікти, — запрошуймо Ісуса. Навіть якщо на цій дорозі ми падаємо, стаємо прокаженими, — Ісус нас очищує у Таїнстві Покаяння. Навіть якщо нам бракне сил, бо ми слабкі і цей світ тисне на нас своїми ідеологіями, політиками, — то маємо живого Ісуса в Євхаристії, якого можемо прийняти, і Він буде діяти в нас і через нас. Усе це дає на Бог тут і тепер.

У зв’язку із складною ситуацією на дорогах та вулицях міста, цьогорічні Фатімські богослужіння завершилися молитвою Розарію та актом присвячення України Непорочному Серцю Марії на площі перед храмом Стрітення, без урочистої молитовної ходи із Фатімською Богородицею.

Фото: Сергій Якубовский

Джерело: CREDO

Автор : Віта Якубовська

Назад