Новини

Назад

Завершення Асамблеї богопосвячених осіб РКЦ і УГКЦ

: 394 2015-09-19 00:00:00

18 вересня, на завершення Асамблеї богопосвячених осіб РКЦ і УГКЦ, Архієпископ-Митрополит Мечислав Мокшицький, Єпископ Яцек Пиль і Єпископ-емерит Мар’ян Бучек взяли участь в Архієрейській Святій Літургії у греко-католицькому соборі св. Юра, яку очолив Архієпископ-Митрополит Львівський УГКЦ Ігор Возьняк.

У Свято Воздвиження Всечесного Хреста Євхаристією у Латинській Катедрі Успіння ПДМ розпочалася Асамблея богопосвячених осіб РКЦ і УГКЦ. Темою цієї Асамблеї була «Євангельськe coпричастя богопосвячених осіб РКЦ та УГКЦ в Україні».

Кожен робочий день Асамблеї розпочинався від біблійного впровадження о. Тараса Борщевського, викладача Українського Католицького Університету, який допомагав учасникам у зрозумінні та прийнятті Божого Слова з Євангелії від Луки 5, 1 – 11. Впродовж трьох робочих днів зустрічі було висвітлено багато аспектів відносно ідентичності Богопосвячених осіб та їхнього сопричастя. Зі своїм рефератом до зібраних звертався о. Юзеф Августин SJ, розповідаючи про «Виклики, що стоять перед богопосвяченими особами в сучасному світі». Про завдання богопосвячених осіб у скріпленні сопричастя обох католицьких Церков в Україні доповідав Апостольський Нунцій в Україні архиєпископ Томас Едвард Ґалліксон. Про «Очікування Церкви щодо богопосвячених осіб РКЦ в Україні» говорив Архієпископ-Митрополит Мечислав Мокшицький, а про «Очікування Церкви щодо богопосвячених осіб УГКЦ» – Архієпископ-Митрополит Ігор Возьняк. Владика Радослав Змітрович доповідав про «Перспективи Євангельського сопричастя богопосвячених осіб РКЦ і УГКЦ». Владика Діонізій Лахович у свому виступі вказав на тринітарний вимір сопричастя богопосвячених осіб в Україні, а Єпископ Яцек Пиль ОМІ з Криму вказав на сьогоднішню нелегку працю на півострові і згадав, що саме богопосвячені особи тепер залишилися з вірними і несуть Євангеліє мешканцям Криму. Доповідь на тему: «Відчалити на глибінь» прочитав о. д-р. Роман Лаба. Було також багато свідчень ченців та черниць, в яких вони ділилися досвідом своїх відносин з Христом – Нареченим їхньої душі, та тим, як будують єдність у своїх спільнотах та Церкві.

18 вересня, на завершення Асамблеї богопосвячених осіб РКЦ і УГКЦ, Архієпископ-Митрополит Мечислав Мокшицький, Єпископ Яцек Пиль і Єпископ-емерит Мар’ян Бучек та всі богопосвячені особи, які брали участь у Асамблеї, молилися на Архієрейській Святій Літургії у греко-католицькому соборі св. Юра, яку очолив Архієпископ-Митрополит Львівський УГКЦ Ігор Возьняк.

Фото: gospodija.in.ua

За матеріалами: jozefitki.org.uaНазад