Новини

Назад

Затверджено декрети про мучеництво нових блаженних

: 1349 2016-12-02 17:56:26

У четвер, 1 грудня 2016 р., Папа Франциск прийняв кардинала Анджело Амато, Префекта Конгрегації в справах святих. Під час аудієнції Святіший Отець затвердив декрети цього відомства щодо визнання чуда, мучеництва та геройського виміру чеснот кількох Слуг Божих.

Зокрема, визнано чудо за заступництвом Слуги Божого о. Джованні Ск’яво зі Згромадження святого Йосифа, італійського священика, що народився на початку ХХ сторіччя в Італії, а завершив своє праведне життя у Бразилії 27 січня 1967 року. Таким чином, це відкриває шлях до його беатифікації.

Крім того, вже незабаром будуть проголошені блаженними ряд мучеників. Визнанню їхнього мучеництва присвячені наступні три декрети. Це о. Вінсенте Керальт Льорет, Згромадження Місіонерів, разом з 20 співтоваришами, між якими 6 священиків того ж Згромадження, 5 дієцезальних священиків, 2 черниці та 7 мирян, що були вбиті між 1936 і 1937 роками з ненависті до віри під час громадянської війни в Іспанії; архиєпископ Теофілюс Матульоніс, Ординарій Кайшядорісу, Литва (1873-1962), в’язень радянських концтаборів; американський священик Стенлі Френсіс Ротер, вбитий 1981 року в Ґватемалі.

Інші вісім декретів стосуються визнання геройськості чеснот італійського кардинала Ґульєльмо Массаї, що жив у ХІХ сторіччі, трьох дієцезальних священиків і чотирьох богопосвячених жінок.

Джерело: Радіо ВатикануНазад