Новини

Назад

Закінчення канонічної візитації Чортківського деканату.

: 405 2019-05-28 10:03:44

У Неділю 26 травня у м. Чорткові в костелі св. Станіслава, єпископа і мученика, була звершена подячна Урочиста Свята Меса на закінчення канонічної візитації Чортківського деканату.

Урочистій Євхаристїї головував Львівський Митрополит Архієпископ Мечислав Мокшицький. Разом з ним співслужили: єпископ-помічник Едуард Кава, отець декан Чортківського деканату Мар`ян Попеляр та священики з деканату. В урочистій Євхаристїї брали участь також монахині, які виконують своє служіння у чотирьох парафіях в деканаті.

Під час Святої Меси Єпископ Митрополит молився в намірі усіх хто будував, повертав, відновлював і далі піклується про костели Львівської Архідієцезії, цим самим висловлюючи їм вдячність і водночас випрошуючи Боже благословення, а для померлих про нагороду вічного життя.

В особливий спосіб Архієпископ підкреслив, що усі вірні є живою Церквою і саме по неї повинні піклуватися усі священики виконуючи серед них своє служіння і покликання.

Під час подячної Євхаристїї був освячений новий вівтар, на котрому складається Пресвята Жертва.

 

Найважливішим і єдиним обов`язковим обрядом при освяченні вівтаря є звершення Пресвятої Євхаристїї. Згідно з традицією Східної як і Західної Церкви промовляється спеціальна молитва освячення, котра висловлює волю освячення вівтаря Господу на завжди і прохання про Його благословення.

Далі наступають обряди помазання, окадження/кадила, накриття та освітлення вівтаря, які є видимими знаками і показують невидимі діла котрі Господь Бог здійснює за посередництвом Церкви, яка звершує Божі таїнства (містерія), а особливо Євхаристію.

Через помазання хризмою вівтар стає символом Христа, котрий перед усіма був "Помазаний" і так Його називаємо. Отець помазав Його Святим Духом і встановив Найвищим Священиком, щоб на вівтарі свого Тіла скласти в жертві своє життя за спасіння всіх.

Кадило, котре згоряє на вівтарі, показує, що Жертва Христа, котра в цій таїні є завжди присутня, підіймається до Бога як гарний запах. Також це висловлює думку, що молитви вірних, повні благань і вдячності, досягають престолу Бога.

Накриття вівтаря вказує, що християнський вівтар є місцем євхаристійної Жертви, а також Господнім столом. Довкола нього стоять священики і вірні, і через це саме служіння, хоча виконують різні функції, звершують пам`ятку смерті і воскресіння Христа та споживають Трапезу Господню. Тому вівтар, як стіл жертовної трапези, правильно підготовлений і урочисто прикрашений. Вівтар є Господнім столом до якого всі вірні приходять з радістю, щоб спожити Їжу Божу, тобто Тіло і Кров жертвуваного Христа.

Освітлення вівтаря пригадує, що Христос є "Світлом на просвіту поганам" (Лк 2, 32), котрого блиском ясніє Церква, а завдяки їй ціла сім`я людства.

фото с. Шимона
о. Андрій ГаноНазад