Новини

Назад

Цьогорічні Фатімські богослужіння завершилися. «Щоб наступного року — у храмі Стрітення!».

: 151 2021-10-14 21:04:52

13 жовтня 2019 р. у Львові відбулось урочисте завершення Фатімських богослужінь. У докарантинні часи це богослужіння, яке відбувається ось уже понад 10 років у душпастирстві отців-домініканців кожного тринадцятого числа з травня по жовтень, об’єднувало вірян міста. 

Особливо — в останні роки, коли Україна потребує молитви за мир та єдність. Католики обох обрядів приходять, щоби спільно молитися Розарій і просити Богородицю про заступництво й потрібні благодаті для нашої Батьківщини. 

Епідеміологічна ситуація та конфлікт, що склався довкола храму Стрітення (досі не вирішений), внесли свої корективи у форму проведення Фатімських богослужінь. Цього року завершальне богослужіння відбулося в каплиці Розена, його очолив архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський, у співслужінні зі священниками львівських парафій

У проповіді архієпископ сказав: — Сьогодні ми востаннє у цьому році зустрічаємося на Фатімських богослужіннях, які вже увійшли у традицію нашого міста. Збираємося, щоб виконати наказ Божої Матері, яка підчас першого об’явлення трьом дітям у Фатімі сказала: «Щоденно відмовляйте Розарій, щоб випросити світові мир та припинення війни». (…) Сподіваюся, що й наша відповідь на заклик Марії допоможе швидше закінчити війну і наблизити припинення пандемії COVID. (…) Тримаймо міцно розарій в наших долонях, нехай наші вуста заносять благання до Марії, щоб Вона була нашою Посередницею і Заступницею, щоб у нашому житті панували мир і добро, щоб ми прославляли Бога за великі справи, які отримуємо через нашу Матір, Царицю Святого .

Цьогорічні Фатімські богослужіння завершилися короткою ходою зі статуєю Фатімської Богородиці до сходів храму Стрітення, молитвою Розарію та актом присвячення України Непорочному Серцю Марії на площі перед храмом. На завершення молитви митрополит Мечислав заніс до Діви Марії особисте прохання: щоб для римо-католиків Львова знову відчинилися двері храму та колишньої римо-католицької семінарії, яка є частиною цього архітектурного комплексу.

Джерело: CREDO

Автор : Віта Якубовська

Назад