Новини

Назад

За страхом перед відновою насправді стоїть страх перед Святим Духом, який провадить Церкву.

: 761 2016-11-07 19:54:17

Про противників нинішнього понтифікату з архієпископом Бруно Форте, ординарієм архидієцезії Кьєті-Васо, головою Комісії єпископату Італії у справах екуменізму і міжрелігійного діалогу, а також спеціальним секретарем недавнього Синоду єпископів про сім’ю, розмовляв Джакомо Галеацці.

— Лефевристи, ультраконсерватори, противники II Ватиканського Собору, опоненти душпастирського відкриття аргентинського Папи та його діалогу з китайським урядом — всі стали в ряд. Що спільного в настільки різноманітній опозиції до Папи Франциска?
— Тим, що всіх їх об’єднує, є бажання зберегти статус кво. Євангеліє — це свобода, оновлення, покірність Святому Духу. Через брак віри в Євангеліє — того, хто проповідує слово Ісуса, сприймають, як небезпечного підривника. За страхом віднови насправді стоїть страх перед Святим Духом, який провадить Церкву. Але це явище потрібно звести до його реальних розмірів. І в цьому відношенні урок Синоду єпископів надзвичайно корисний.
— Ви маєте на увазі внутрішній опір церковної ієрархії?
— Спочатку здавалося, що Церква роздерта на дві частини, й кінець кінцем утворилася переважна більшість. Колегіальність єпископів зіштовхнула на узбіччя крайні позиції, в тому числі закриті й ті, що суперечать вільному діалогу.
— Папі також закидають відкритість на прийняття мігрантів.
— Щодо такої епохальної зміни, як явище міграції, розумне занепокоєння — це одне, а ідеологічно зумовлене, насаджене згори та противне Євангелії відкинення будь-якої форми їх прийняття — це інше. Явище міграції — це щось більше, ніж просто проблема переміщення людей. Потрібно думати про те, як забезпечити їх належну інтеграцію.
— Чому вчення Франциска викликає такий сильний опір?
— Проти Папи об’єднуються такі явища, як культурна закритість, ностальгія, статичність ідеологічних і політичних поглядів. Замість того, щоб довіритися Богу, фракції меншості окопуються на своїх позиціях. На мою думку, це рух без перспектив.
— Чи варто дивуватися, що ультратрадиціоналісти, які атакують Франциска, підносять на п’єдестал російського президента Володимира Путіна ?
— Ні. Це показує тільки, що, коли бере гору ідеологічна сліпота, добрим стає кожний аргумент. Це хапання за соломинку, аби лиш посилити власну правоту. Так виникають абсолютно неймовірні сценарії. 

Але прибиті до хреста руки Ісуса обіймають всіх. Нам потрібно молитися, аби противники Папи віднайшли мир духа і ясність розуму, що дозволить їм правильно розпізнавати. Тоді вони побачать, що цей понтифікат є даром Провидіння.


Джерело: CREDOНазад