Новини

Назад

За мир і за правильний вибір — в Червонограді пройшла Хресна хода

: 469 2019-04-16 18:17:43

Стартувала хода вже традиційно від церкви святого Юра. Саме отці Василіани щорічно виступають ініціаторами проведення спільної молитви. А Марійська дружина храму щоразу модерує порядок проведення заходу.

Хресна щода традиційно організовується у співпраці храму св. Юра та місцевої влади. Перед початком ходи до присутніх звернувся настоятель церкви Юра, отець Ігнатій. Він проголосив — молитимуться за відновлення миру в Україні та за свідомий і добрий вибір українців наступної неділі під час голосування за президента держави. Власне, майбутні вибори зайняли левову частку промови священика.

Можемо за один день втратити свободу. Свободу, за яку пролито стільки крові. І доля нашої держави є в наших руках. Наступного тижня ми як громадяни України, які мають паспорт громадянина України, вирішуємо долю нашої країни. Мусимо не забувати те, що найвищим законодавчим органом в державі є громадянин України. І він надає владу на президентських і парламентських виборах. Маємо бути розважливими, маємо зробити розумний вибір в нашій країні. Маємо поставити собі руку на серце, і кожен з нас, коли буде ставити галочку напроти імені кандидата, за якого будемо голосувати на президента, має сказати: «Господи, я несу відповідальність за все те, що станеться в країні після виборів. Я несу відповідальність. Не президент. Я. Бо я даю владу президенту. Він сам собі влади не бере. Я йому даю. І я несу відповідальність за дії, які він буде робити впродовж п`яти років». Це є серйозна справа. Не втратьмо нашої держави. Не втратьмо нашої свободи. Просімо в Бога цієї мудрості. Бо може бути так, що вороття назад більше не буде.

Один із тих, хто молився за вибір українців - голова фракції БПП у Червоноградській міській раді Петро Остапюк. Хода в Червонограді пролягла від церкви святого Юра за маршрутом: церква св. Володимира — Могила Січових Стрільців — цервка Преображення Господнього (вул. Б. Хмельницького) — ВПУ №11 (вул. Стуса) — пошта (вул. Шептицького) — церква св. Йосафата — церква св. Варвари (Ногва Шахтарська) — перехрестя вулиць Бандери та Івасюка — Дитяча поліклініка (ЦПМСД) — Центральна міська лікарня — Церква Зіслання Святого Духа (вул. Клюсівська) — Церква Пресвятої Богородиці Владичиці України (Стара Шахтарська) — пам`ятник Грушевському — церква св. Юра.

Щоразу люди зупинялись на стаціях, приєднуючи до спільної молитви нових учасників. Згадували шлях Христа на Голгофу, молились, а хрест переходив із рук в руки до представників різних сфер діяльності — від духовенства до влади, від влади до шахтарів, освітян, медиків тощо.

До слова, хода не просто об`єднує червоноградців, вона об`єднує парафіян різних церков. Тут поруч ідуть і римо-католики, і греко-католики, і православні.

Особлива увага у цій ході відводилась майбутньому — дітям. Вони не лише у складі Марійської дружини слідкували за порядком, не тільки супроводжували ходу, йдучи колоною за хрестом, а й проголошували молитву, яку хором за найменшими повторювали дорослі. А отець Ігнатій звертався до батьків із проханням пропустити малечу до початку ходи, аби все бачили. Таким чином наче підкреслили, для кого маємо відновити в країні мир та для кого маємо зробити правильний вибір у другому турі президентських перегонів.

Марійці - діти, котрі не просто допомагають слідкувати за порядком під час проведення ходи, а які й самі організовують чимало крутих заходів - це і літні канікули з Богом для червоноградської малечі, і Великодні гаївки, які скоро знову відбудуться на Вічевій площі.

Фото Ала Березюк і Надія Земницька

Автор Ала Березюк

За матеріалами: echo80100.livejournal.comНазад