Новини

Назад

З єпископом Едвардом Кавою в програмі "Діалоги" говорили про таке:

: 184 2021-03-03 12:41:37

Церква вчора, сьогодні, завтра, - виклики пандемії. Покликання до священства та монашества. Як захистити на державному рівні традиційну християнську сім`ю? Заява окремо взятих єпископів Німеччини стосовно одностатевих шлюбів. Реакція Церкви в Україні на це? Та відповідаємо на Ваші запитання:

1. Чому не має обєднання церков від чого це залежить?

2. Навіщо священнику цілувати руку?

3. Хотіла запитати чи можна у п’ятницю пити вино?

4. Скажіть чи є формальна (суто на папері, в їхніх списках) належність до реліг.організації “товариства свідків Єгови” перешкодою до повноцінної участі в християнському, церковному житті (зокрема Святого Причастя)?

5. Виникли непорозуміння з хлопцем, зустрічаємося рік, ходили разом сповідатися, кілька раз до церкви, але після перегляду “якихось” відео, він заявив, що сумнівається в усьому пов’язаному з християнською вірою, не може сказати, що не вірить в Бога, але аргументує це тим, що з дитинства нам батьки нав’язують віру.

Важко переконати його, адже зразу ж починаємо сперечатися, ображатися.
Для мене моя віра важлива, але не знаю як переконати хлопця.
Все ж таки люблю його, як і кожна дівчина в майбутньому хотіла б мати щасливу сім’ю, але розумію, що через розбіжності у поглядах на віру нічого не вийде.
Чи варто взагалі якось його переконувати чи просто розійтися?

6. Владико, маю таке запитання : мені подобається один хлопець і такі ж почуття в нього до мене, але він баптист, а я греко-католичка. Дуже хочу, аби ми були разом, бо він хороша людина і любить мене, але він говорить про те, що мені треба ходити до їхньої церкви, бо інакше не можна будувати стосунки. Так от, скажіть, будь ласка, чи вважається це зрадою віри, і що мені робити? Дякую

7. Слава Ісусу Христу! Скажіть чи є гріхом спроби досягти, одержати щось, що, як здається, не є Божою волею? Поясню: наприклад, довший час важко знайти собі подружнього партнера або позбутися певної хвороби, незважаючи на постійні молитви про це. В такому випадку багато хто кажуть, що швидше за все, на те про що просиш немає Божої волі і потрібно змиритися. Але якщо людина при цьому і далі наполегливо, всім силами буде намагатися досягти цього, чи буде це гріхом (ніби людина діє всупереч Божій волі,не погоджується на Божу волю щодо неї)? Дякую.

8.Скажіть будь ласка ваш особистий досвід присутності Бога де ви з певністю можете сказати що Бог діяв чи дав щось? Чи якесь чудо?

9. Як пояснити одні зціляються від раку молитвою інші ні?

10. Слава Ісусу Хритсу! Чи можна вважати вплив нечистої сили на людину через пороблення, порчі та одержимість з допусту Божого однаковими; чи можливо поробленя – це зовнішня одержимість(коли злий дух не вселяється в людину, а діє на нього зовні), а одержимість з допусту Божого – це внутрішня одержимість(коли злий дух вселяється в саму людину)? Дякую

11. Уневажнення шлюбу? Чи скасування? Чи є таке в Католицькій Церкві? І чи римо-католицька церква може уневажнити шлюб православним?

12. Слава Ісусу Христу! Отче, допоможіть моїй сім’ї. Ми з чоловіком живе вже 3 роки в шлюбі, чекаємо народження дитини,все у нас дякувати Богу добре. Єдине, у нас в сім’ї зникає мир і спокій, коли приїжджає мама мого чоловіка. Вона їздить за кордон на роботу, але коли повертається до вдома завжди сварки. Вона постійно керує нами, хоче все контролювати, щоб ми лише робили і слухались її. Вона обіцяла, що заробляє гроші собі на квартиру, а хату залишить нам. На квартиру вона гроші вже має, але так її і не купую, складається враження, що їй просто подобається керувати нами і лізти у наші стосунки. Я її поважаю, і зла їй не бажаю, але єдине, що хочу, аби вона жила окремо від нас, і не втручалась у нашу сім’ю, не керувала нами. Я молюсь Богу, читаю молитву до Скоропослушниці, щоб допомогла. А що ви порадите, можливо читати, які молитви, щоб нарешті Бог допоміг нашій сім’ї.

13. Слава Ісусу Христу!Підкажіть пудласка,як інколи реагувати на відверті розповіді своїх негараздів зовсім чужих людей.Я працюю в магазині.Інколи це дуже дратує і після таких розмов відчуваю себе розбитою візично.

14. Маю таке запитання.Недавно у нашому селі повісився молодий чоловік.Поховали його без священників.А потім родичі цього чоловіка найняли службу на сороковий день.Служба пройшла в храмі нашого села.Священник знав про цю ситуацію.І це в нашому селі непоодинокий випадок.Сорак днів відправляють за всіх самогубців. Хотів би зрозуміти ,як таке може бути?

15. Скажіть будь ласка чи можна чоловікові який живе з жінкою,але вони не є шлюбні бути весільним старостою? Чи це не має значення? Дякую!

16. Скажіть буть ласка чи можна вінчатися в УГКЦ , чи священник греко-католицької церкви може дати шлюб, якщо чоловік був одружений і церковний розвід наданий УПЦ ?

Дякуємо за чудовий духовний молитовний вечір! Та спільний ефір!

Джерело: Молитовна групаНазад