Новини

Назад

З тієї бідної землі, з цієї долини сліз, відійшов до Господа п`ятдесят років тому невтомний священик о. Едвард Салетнік (1898-1967)

: 2780 2017-01-17 14:39:20

О. Едвард Салетнік народився у місцевості Нєґловіце біля Ясла. Навчання у ВДС відбув у 1918-1922 рр. у Перемишлі, де й був рукоположений на священика. У 1924 році був вікарієм у парафії Коморно, в деканаті Рудки, а через два роки вікарієм у Пшеворску. У 1927 році був призначений адміністратором у Ястковіцах, потім служив вікарієм у Старому Борку. Від 1932 р. у парафії св. Йоана Хрестителя у Мостиськах, був вікарієм о. Анджея Скробача (+24.12.1958r.).

Пережив своє священство у нелегких для священства і сповідування віри часах. Потрібно було багато відваги та зречення, щоб у сталінській дійсності повернувшись з таборів у роках переслідування Церкви бути з вірними; для сповідників Христа це було велике випробування і він витривав до кінця.
Вдячні священикові, вірні увіковічнили його служіння вмурувавши у храмі спеціальну таблицю.
14 січня 1967 року о. Едвард Салетнік відійшов до Господа по вічну нагороду.
Священик, який отримав від Бога великий дар священичого покликання, був йому вірний аж до смерті. Відірваний від своєї вівчарні і розміщений в таборах у 1949 -1954 рр., повернувся до Мостиськ з примусової праці в цивільному одязі, у валянках та куфайці, щоб через п`ять років знову одягнути сутану.
Останнє служіння в день похорону отця Едварда Салетніка виявив отець Рафал Кєрніцький зі Львова. Саме він, на похороні запалив вірних до старань щоб храм не залишився без священика, кажучи: “Тримайте ключі від церкви”.
До 2 лютого 1967 року вірні молилися перед зачиненими дверима аж до досягнення результату. Тодішня влада була прихильною до старань вірних щоб парафією заопікувався священик, котрий прибув із Литви до Самбора - о. Казімєж Мончинський.

о. Владислав ДеруновНазад