Новини

Назад

Ювілей у Поморянах. 580 років міста.

: 2499 2017-08-14 13:08:21

"Нехай Добрий і Милосердний Бог винагородить їхні добрі справи і дарує їм мир та споглядання Його обличчя разом зі святими у Царстві Небесному! Вічне спочивання дай їм Господи, а світло віковічне нехай їм світить" ─ такими словами молилився кс. Юзеф Куц з поморянцями в костелі Св. Трійці.

ГО "КонтрФорс" звернулася до римсько-католицької парафії Св. Трійці в Поморянах з проханням відправити Службу Божу за упокій усіх власників Поморян: Свинок, Кердеїв, Сєніньських, Собєських, Радзивілів, Прушиньських і Потоцьких. Представники цих родин доклали чималих зусиль для розбудови і розвитку місцевості, й залишили нам неперевершені пам`ятки історії і архітектури.

У такий важливий ювілей ми дотрималися традиції й виконали прохання родини Собєських: "Давні звичаї сьогодні не розуміють чужі, проте традицію добре знають місцеві мешканці. Християни називають процесією похід до замку зі співом й “королівським поклоном”, священик згідно давнього місцевого звичаю благословляв сторону замку і міста. Живе у пам’яті рід Собєскіх, а з ним різні місцеві перекази.

Добре тут знають цілий королівський рід, а особливо Собєску з Даніловічув, Марека, брата короля, королевичів і королев. Кожного сьомого дня місяця настоятель молився в костелі за всіх померлих з королівського роду, й завдяки цьому пам`ять про них досі живе. Часто люди говорять між собою: “Тут король садив сливи, а там полював, ще в іншому місці розмовляв з місцевими дітьми. У Яновскєґо королева жила, а Ґавінскєму пощастило сидіти за королівським столом…” і багато інших переказів місцевих мешканців мають важливе значення для історії".


Анна Коржева,
мистецтвознавець,
президент ГО “КонтрФорс”Назад