Новини

Назад

Ювілей 400 ліття Луцької катедри і дієцезійне святкування ювілею 25-ліття відновлення структур РКЦ в Україні

: 1041 2016-10-10 13:41:25

9 жовтня парафіяни катедральної парафії св. Петра і Павла у Луцьку святкували ювілей 400 ліття від закладення наріжного каменя цього катедрального храму. Очолив урочисті святкування апостольський нунцій архієпископ Клаудіо Ґуджеротті, котрий вперше відвідав Луцьк за час свого служіння в Україні. В стінах храму його привітали парафіяни словом любові та хлібом. Прибула до Луцька також частина Конференції Єпископату зокрема: архієпископ Мечислав Мокшицький Митрополит львівський, єпископ Віталій Скомаровський, господар Луцької дієцезії, єпископ Станіслав Широкорадюк Ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії, єпископ Леон Дубравський Ординарій Камянець-Подільської дієцезії та єпископ-емерит Мар’ян Бучек.

В проповіді архієпископ Клаудіо підкреслив значення цього катедрального костелу впродовж століть на території Волині, перехресті різних світових культур. У короткій промові він зазначив що цей храм дуже важливий для міста, навіть якщо лише один з десяти відвідувачі цієї святині навернеться у своєму житті до Бога.

Літургію за участю численного духовенства, представників місцевої влади та гостей – прикрасив старовинний латинський спів катедрального парафіяльного хору. На закінчення меси прославляючи Господа відспівали подячно-благальний гімн „Боже великий єдиний”. Опісля короткої наукової доповіді на тему історії катедри впродовж віків, відбувся також концерт органної музики у виконанні п.П.Сухоцького(орган) та п.Зої Комарук (сопран). Вони допомогли в цей день своїм виконанням давніх та сучасних композицій вознести молитви подяки Богу за дар цього святого місця.

Впродовж IV століть катедральний костел св. ап. Петра і Павла був місцем зустрічі людини з Богом, котрий очікує на повернення свого сина. Для когось це будівля завдяки якій можуть поглянути крізь віки на: архітектуру, культуру або ж історію – котрі затримались у плині часу. Для віруючих ця святиня місце де відбуваються найважливіші події життя – їхній власний родинний дім, за який лиш вони відповідальні. Місце святе оскільки з любові призначене Богові, місце святе – освячене молитвою тих хто сюди приходив, місце святе – адже саме тут осягнули свою святість не одне покоління.

Джерело: Луцька ДієцезіяНазад