Новини

Назад

Ювілей 150-річчя парафіяльного храму в Галущинцях

: 2375 2018-06-27 11:49:50

24 червня, в день храмового свята Народження св. Йоана Хрестителя, спільнота парафіяльна в Галущинцях святкувала ювілей 150-річчя існування парафіяльного храму.

На парафіяльний ювілей прибуло багато гостей, священики які служили в парафії: о. Михайло Яворський, багатолітній настоятель в Галущинцях, о. Іван Олійник, отець декан Анджей Маліг, священики з деканату, представники районної та обласної влади, духовні та вірні греко-католицької та православної церкви.

Перед святкуванням ювілею наймолодші парафіяни разом із Людмилою Малашок привітали усіх гостей на чолі з Архієпископом Мечиславом. О. Йосиф Міхайлівський, настоятель парафії, згадав історію парафії та кожного настоятеля який служив для спільноти на протязі останніх років, подякував теж за служіння сестрам гонораткам.

Очолив Урочисту Святу Месу Львівський Митрополит, під час якої освятив новий головний вівтар, як дар вдячності за 150 років історії парафії, за дар віри та історію спасіння, яку Бог звершив в цій парафіяльній спільноті.

У своїй проповіді Архієпископ сказав:

«Нехай цей вівтар, який є виразом нашої подяки за сто п`ятдесят років цього храму, буде одночасно нашою вдячністю за дар віри. Запрошуйте всіх людей перед цей вівтар, щоб вони могли знайти дорогу віри для себе та зміцнені хлібом життя, разом з вами досягли дому Отця та мали участь у спасінні».

Згадуючи Св. Йоана Христителя, опікуна та заступника парафії в Галущинцях архієпископ зазначив:

«Йоан - це пророк істини, який не йшов на компроміс зі злом і брехнею. Йоан є пророком людських сердець, які омиваючись у водах Йордану, стають чистими та вільними від гніву, ненависті та брехні ... Йоан Хреститель, хоча, як здається, був жорстким, непохитним і холодним, має надзвичайну, загадкову силу, яка притягує і захоплює. Зауважмо, великий натовп людей приходив до нього біля річки Йордану, і вони слухали його проповіді і прийняли з його рук хрещення навернення і покаяння ... Йоан, звертаючись до Ісуса, сказав: "Він повинен рости, і я повинен маліти". Ці слова Йоана потрібно нам запам`ятати сьогодні, тому що вони показують нам дорогу, якою ми повинні йти сьогодні. Нехай отже зростає в нас Христос».

На завершення всі спільно заспівали гімн «Тебе Бога прославляєм» за всі благодаті, які вірні отримали в цій парафії.

Світлини: Наталія Гожейшова

Автор : Олександр Кусий

Назад