Новини

Назад

Єпископи оголосять Рік святого Йосифа в Україні

: 251 2020-11-27 15:42:45

54 пленарне засідання Конференції римо-католицьких єпископів України розпочалося сьогодні вранці у Брюховичах. Засідання очолює в.о. Голови Конференції Єпископату архієпископ Мечислав Мокшицький.

Через пандемію коронавірусу не всі українські єпископи беруть безпосередню участь у засіданні. Ординпрій Мукачівської дієцезії єпископ Антал Майнек, а також єпископ-помічник Одесько-Сімферопольської дієцезії Яцек Пиль, єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Ян Собіло та єпископ-помічник Львівської архідієцезії Леон Малий долучаються до зустрічі онлайн.

Нагадаємо, засіданню Єпископату передували спільні реколекції та братня зустріч римо-католицьких і греко-католицьких єпископів України. Сьогодні під час засідання Єпископату РКЦ відбулася зустріч єпископів із монсеньйором Себастіано Санні. Монсеньйор підсумував роботу Апостольского Нунція в Україні архієпископа Клаудіо Ґуджеротті, який вже завершив своє служіння. Поки що Папа Франциск не призначив нового Апостольського Нунція для України. Головними темами під час засідання поки що стали служіння в час епідемії та підтримка сім’ї. Єпископ вирішили оголосити наступний рік в Католицькій Церкві в Україні Роком Святого Йосифа. «Цей могутній покровитель родини і Церкви допоможе нам подолати труднощі», прокоментував для CREDO рішення єпископ Віталій Скомаровський.

Єпископ Скомаровський також розповів про те, як потрібно служити в час нових і нових локдаунів:

«Сама ця ситуація і була однією із центральних тем: як провадити душпастирство, чи є потреба у внесенні змін, щоб з одного боку зберегти здоров’я людей, дотримуватися вказівок, які дає санітарна служба, а з іншого боку — служити людям і дати людям все те, що Церква повинна дати. Особливо у ці часи, коли так багато страху, різних переживань, проблем, з якими люди стикаються і на роботі, і в сім’ї. Тож особливо потрібна духовна підтримка і її може забракнути. Може змінитися душпастирство, можемо заохочувати священників до того, щоб служили більше Мес, щоб кожен охочий міг взяти участь, прийняти Святе Причастя і почути Боже Слово. Обговорювали питання турботи про хворих. Думаю, що буде підписане спільне звернення з цього приводу».

Крім цього, єпископи готують звернення на тему сім’ї.

«Друга важлива тема, про яку не можна забувати – це родина, — каже єпископ Віталій Скомаровський. — У сучасному світі родина переживає ризи, на неї чатують різні загрози і небезпеки. Особливо у нашій країні, коли багато родин розділено, бо батьки змушені виїжджати на заробітки. У зв’язку з кризою діти то ходять до школи, то не ходять і це теж породжує чергові проблеми. Маємо подбати про домашню Церкву, з якою складається наша велика Вселенська Церква — це велика турбота єпископів. З цього приводу теж буде пастирський лист».

Про те, як Церква має реагувати на виклики часу — говорилося під час другої частини засідання.

Джерело: CREDOНазад