Новини

Назад

Єпископ Ян Собіло про розподіл папської допомоги на сході України

: 2384 2017-03-21 21:03:47

Єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Ян Собіло, котрий бере участь в 48-му Пленарному засідання Конференції римо-католицьких єпископів України, що проходить у Брюховичах, розповів про діяльність очолюваного ним Технічного комітету Акції «Папа для України».

«Комітет вже півроку працює на сході України – сказав єпископ Ян Собіло. - Допомагаємо найбільш потребуючим, як про це просив Папа Франциск. Особливо тим, хто постраждав внаслідок війни, яка триває на сході України. Передусім це продукти, їжа, ліки і дах над головою. Тим людям які не можуть повернутися до своїх домівок, бо їхнє житло зруйноване, стараємося десь знайти квартиру і тимчасово заплатити за проживання. Потребуючих є зараз дуже багато як внаслідок війни, так і внаслідок економічної кризи, яка охопила всю Україну. Не тільки на сході країни.

Люди втікають з України через проблеми з пошуком роботи, утримання сім’ї. Діти не бачать перспективи. Тих, хто нині розраховує на допомогу, є дуже багато. Під час зими потребуючим передавали печі-буржуйки, дрова, вугілля, бо біля фронту є міста, де нема ні світла, ні газу. Доводиться гуртом закуповувати вагони палива, яке розподіляємо за допомогою різних організацій. Особливо для родин, де є малі діти. Сподіваємося, що ставатиме все тепліше, а протягом літа ми знову підготуємося до такої акції обігріву домівок.

Потребуючих виявляємо завдяки організаціям, які проводять моніторинг у прифронтових районах. Також потребуючі звертаються безпосередньо до нас. Ми свідомі того, що не всі знають, що є така допомога, тому такою важливою є допомога тих організацій, які їздять від села до села, від містечка до містечка, щоби побачити потребуючих і знати, чого в даний час конкретно вони потребують. Стараємося допомагати по обидва боки фронту, хоча більше допомагаємо тим, хто знаходиться на території, яка підконтрольні Україні. Також передаємо допомогу найбільш бідним через священиків і організації в Донецьку, Луганську. А потребуючих є там дуже багато».

Єпископ Ян Собіло відзначив дуже велику солідарність між представниками різних Церков, які служать на сході України.

«Вони об’єднують зусилля, щоби справді допомогти потребуючим – мовив далі Його Ексцеленція. - Є такі випадки, коли наприклад православний священик просить протестантського паспотра чи католицького священика передати допомогу вірним його Церкви, оскільки він не має змоги туди потрапити. Працюємо всі разом і стараємося не звертати увагу на те, ким є та людина, котра потребує допомогу, якою ідеологією вона живе, на чиєму вона боці та до якої церкви ходить чи взагалі не ходить. Папа Франциск нагадує нам, щоби не звертати увагу на релігійну приналежність потребуючих. Потрібно допомогти всім. А потреб дуже багато. Думаємо, аби так допомогти, щоби потребуючі могли надалі самі на себе заробляти. Це проекти спрямовані на фінансування ініціатив. Це може бути посівне зерно, картопля для садження, курчата, які до осені стануть курми. Тобто допомагати людям самим щось робити.

Кошти ще надходять Папа Франциск не залишає Україну. Праця Технічного Комітету, який передає допомогу, є актуальна, і будемо молитися, щоби справді люди з Західної Європи не залишали Східної України без допомоги. Папа Франциск як найбільший моральний авторитет в світі є тим, через кого люди хочуть передавати допомогу».

Світлина: Андрій Чорний

Автор : Костянтин Чавага

Назад