Новини

Назад

Єпископ Пйотр Тужиньскі: «Вівці, які маєте в парафії, не ваші, а Христові»

: 595 2017-12-04 13:27:27

З таким побажанням на завершення цього річних реколекцій звернувся до 82 священиків Львівської Архідієцезії Єпископ-помічник Радомської дієцезії Пйотр Тужиньскі. Скерував до священиків особливі слова про милосердя Отця, з якими робітники виноградника мають іти не до своїх овець, але до Христової пастви.

Єпископ Тужиньскі пригадав слова св. Йоанна Павла ІІ:
«Милосердя виявляється у своєму правдивому й властивому вигляді, тоді коли воно розцінює, сприяє і добуває добро з усіх тих видів зла, які існують у світі й в людині. Якщо так його розуміти, то воно становить собою основний зміст Христової Благовісті й уставну силу його послання.» (Йоан Павло ІІ, Dives in Misericordia "Бог багатий милосердям", 6 ).
Милосердя означає доцінити іншу людину, бачити скрите добро - мовив рекoлектант. - Бог милосердний бо бачить своїх дітей, бачить добро яким Він їх обдарував. Блудний син відкрив по новому, що Бог завжди є батьком і ніколи не перестає Ним бути. Не перестав і він бути сином, хоча змарнував все. Старший брат не відкрив братерства, ні разу не сказав мій брат. Егоїзм закрив його на брата і на батька.
Бог завжди любить. І відкрити цю любов кожному допомагає благодать покори.
Абба Антоні сказав, що диявол і будь-яка спокуса втікає перед покорою. Св. Августин пригадує нам, що бути християнином означає по-перше бути покірним, по-друге бути покірним і по-третє бути покірним.– підкреслив реколектант.
Пам’ятайте – наголосив єпископ – вівці, які маєте в парафії не ваші, а Христові. Не має моєї чи твоєї парафії. Є Христова Церква. Якщо думаєш що в іншій парафії тобі буде краще, якщо хочеш робити свою історію в Церкві, пригадай мудрі слова отця Яна Твардовського: «Погодся із життям». Погодься з історією, яку Христос хоче робити з тобою у Своїй Церкві. Зло має свою межу, лише добро є безмежним. Оскільки Бог визначає міру зла, тому добро більш захоплює ніж зло. З цього лине радість, що Бог розливає більше благодаті там, де є присутній гріх. З цією радістю маєте йти всюди.

 

Автор : Олександр Кусий

Назад