Новини

Назад

Єпископ Едвард Кава закликав священиків бути добрими духівниками

: 811 2017-09-30 09:37:31

Дієцезіяльна конгрегація духовенства і богопосвячених осіб Кам’янець-Подільської дієцезії відбулася 28 вересня у Летичеві. 

У ній взяли участь священики, ченці та черниці з Хмельницької та Вінницької областей, єпископ Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський та єпископ-помічник Радослав Змітровіч.
Виголосити конференцію та проповідь приїхав єпископ-помічник Львівської архидієцезії Едвард Кава.
Під час конференції єпископ Едвард говорив про духовне керівництво.
«Брате, відроди в своїй спільноті християнську свідомість», — закликав молодий єпископ священиків.
«Світ, у якому ми живемо дуже непостійний. Багато людей сьогодні вважає, що вони відкинуті. Молодь хоче вирватися звідси, поїхати десь. Вони хочуть відірватися від себе, від своєї тотожності. Сьогодні ми, римо-католики, почуваємося так само. Нашу Церкву часто поминають, не беруть під увагу. Читаю статистику. Нас там взагалі нема, так ніби нас не існувало. А ми є», — сказав єпископ. Владика наголосив, що люди в Україні дуже потребують духовного керівництва.
«Сьогодні люди в Україні мають дуже великий стан померлого Божого дитинства. Мають стан розчарування, претензії, нарікання, безпідставні звинувачення. Це все синдром мертвого Божого дитинства. І тут знову ж потрібний духівник. Для кожного парафіянина тим духівником є ви».
Також єпископ процитував слова дружини греко-католицького священика, яка походить із Польщі, яка якось під час зустрічі сказала: «Отче, якби в Україні покращився рівень життя, рівень медицини — наші храми були би порожні». Єпископ Едвард наголосив, що бажає добробуту Україні. Але, за його словами, потрібно бути готовими до такого розвитку подій.
Службу Божу у санктуарії Летичівської Богородиці очолив єпископ Леон Дубравський. Проповідь Виголосив єпископ Едвард Кава.
Коментуючи Євангеліє, проповідник говорив про тих, хто керує світом і закликав священиків менше занурюватися у світ і більше звертати увагу на відродження свого серця.
«Наскільки ми цікавимося тим світом, наскільки ми занурені і зв’язані з тим світом, наскільки ми поневолені тим світом? Як часто буває, що ми добре орієнтуємося в сучасних техніках, комп’ютерах, телефонах чи інших речах. Ми дуже часто є надмірними спеціалістами в цьому світі. Мене дуже обурює, що дуже часто священики дуже добре орієнтуються в політиці: однієї держави, другої. Навіть мають відвагу висловлюватися з амвона про політику. Такого взагалі не повинно бути, бо це місце — це вівтар Божого Слова, а не політичної диверсії», — наголосив єпископ.
«Сьогоднішнє Слово запрошує нас подивитися уважно на своє покликання. Може виявиться, що ми занадто увійшли в механізми цього світу, що ми є спеціалістами, але не того, до чого ми покликані. Може замало духовного життя? Може замало спеціалістів від родини? Може замало маємо часу для хворих, для покинутих і забутих? Дуже важливо, щоб ми сьогодні мали Божу логіку, а не цього світу. Ми маємо що світові запропонувати. Ми маємо багатство, яке втратив цей світ. Ми маємо неймовірний дар, який можемо уділити цьому світу, але ми не до кінця це цінуємо. Наше покликання — відбудовувати Церкву. Ми часто її відбудовуємо матеріально, ремонти необхідні, щоб парафія могла функціонувати, але насправді йдеться про духовну відбудову. Варто собі часто ставити це питання в контексті Божого Слова. Це євангелізація нашого серця. Ми в Церкві часто говоримо про євангелізацію. Сьогодні є необхідність нашої євангелізації, нашого серця. Відроджувати наше сумління через євангелізацію нашого серця.»
Під час зустрічі відбулася прем’єра документального фільму про о. Антонія Хоміцького. Під час адорації молилися також і за мир в Україні. Єпископ Леон Дубравський наголосив на важливості фатімських молебнів.
Конгрегація духовенства і богопосвячених осіб завершилася організаційною зустріччю.
Фото: Віктор Залевський
Джерело: CREDOНазад