Новини

Назад

Єпископ Едвард Кава до семінаристів: сутана це спосіб показати світові, що ви служите Богові і Йому належите

: 520 2019-12-09 18:30:02

У неділю, 8 грудня 2019 року, згідно з давньою традицією Церкви, семінаристи третього курсу Львівської Вищої духовної семінарії св. Йосифа Петро Демій та Антон Василишин отримали священницький одяг – сутану.

Святу Месу в каплиці семінарії очолив єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава у співслужінні з єпископом-емеритом Харківсько-Запорізької дієцезії Мар’яном Бучеком, ректором семінарії отцем Петром Бжескім, вихователями, викладачами та священниками, що прибули розділити з семінаристами їхню радість - інформує портал CREDO.

На початку Святої Меси єпископ, звертаючись до семінаристів, сказав що для них цей день особливий, бо вони стануть видимим знаком, якого так потребує сьогоднішній світ:

"Але йдеться не про ваш одяг, а про вашу особистість, вашу віру, ваші стосунки з Богом. А сутана допоможе вам поглибити ваші відносини з Богом. Це також спосіб показати світові, що ви служите Богові і Йому належите. І я буду молитися за вас і за цілу семінарію, щоб ви Бога ніколи не соромилися, щоб завжди своїми вчинками, словами і поведінкою свідчили про Нього цьому світу. І щоб ви ніколи про цей день не пошкодували".

У проповіді єпископ Едвард додав:

"Мені би хотілося, щоб цей день ви пережили з великою серйозністю, щоб ви прийняли ці сутани із великою відповідальністю та вірою у те, що ви готові носити цей духовний одяг, представляти Бога і свідчити свою віру, вірність і відносини з Богом. (…) Це також нагадування для нас, єпископів, священників, богопосвячених осіб, які вже носимо цей духовний стрій, щоб ми носили його з радістю та вдячністю, тому що Бог нас вибрав, тому що Він нам довіряє і дає стільки благодатей, що можемо бути Його свідками у цьому загубленому світі. А для вас, тих, що входите у новий етап свого покликання, нехай це буде заохоченням до радості".

"Тому що сьогодні це день радості, а завтра може статися так, що через цей одяг вас будуть висміювати чи принижувати. Сьогодні ви радієте з того, що дійшли до цього етапу, а завтра може з’явитися спокуса повішати сутану на вішак і піти «по-цивільному». Сьогодні ви радієте, що вже схожі на священників, адже хтось, хто вас не знає, але бачить у сутані, прийме вас за священника. А завтра, можливо, будете соромитися того, що належите до Церкви. Тому нехай цей день буде нагодою поглибити свої відносини з Ісусом, зміцнити довіру між вами, щоб ніколи Його не соромитися та не зрікатися. Щоб пристрасно та з любов’ю свідчити про Ісуса і про те, що Він чинить у житті кожного із нас та цілої Церкви".  

Після Літургії Слова єпископ поблагословив духовний одяг. За традицією, сутани семінаристам допомагали одягнути настоятелі їхніх парафій, а перед тим співбрати-семінаристи відрізали ножицями їхні краватки на знак завершення світського життя.

Після завершення Святої Меси семінаристів вітали їхні співбрати і згідно із давньою традицією, ставши на одне коліно, цілували останній ґудзик на їхніх новеньких сутанах.

Джерело: credo.pro

 

Автор : Віта Якубовська

Назад