Новини

Назад

Який образ Христа, таке душпастирство - єпископ Адам Водарчик до священиків.

: 2629 2016-11-20 18:45:41

"Який образ Христа, таке душпастирство " – це заклик, яким єпископ Адам Водарчик почав реколекції для священиків у вищій духовній семінарії у Львові-Брюховичах.

Реколекції – це час, щоб відновити образ Ісуса Христа в собі. "Священик повинен мати динамічний образ Христа, того, хто шукає грішника, хто прийшов до Закхея (див. Лк 19,1-10) гостити в його будинку. – це є шлях до якого нас запрошує Вчитель",- підкреслив реколекціоніст. Христос є Царем, царює, тобто служить: проголошує Добру Новину, оздоровляє, умиває ноги. Він був народжений для того, щоб вказати правду на Хресті-сказав єпископ Адам-вказуючи, що на цей шлях також запрошує кожного священика.
Під час ре колекцій товаришувала нам особа Слуги Божого Отця Францішка Бляхніцкого. Він у 70-ті роки розвинув богослов`я діаконії Христа Слуги і Священника. Наочним виразом цієї богословської думки є каплиця Христа Слуги в Кросцєнко над Дунайцем.
"Важко, іноді нам прийняти Христа, який служить, тому теж важко нам служити" - зауважив проповідник.
Починаючи з 1954 р. о. Ф. Бляхніцкі очолює рух Світло-Життя, де він розвиває діаконію для мирян і говорить про необхідність євангелізації з вірними. Крім того, вказує на необхідність повернення до керигми в катехизації, під час, якої людина переживає чотири основні істини:
- Бога, Милосердного Отця
- гріх, який закриває і знищує людини
- Христа, який є єдиною дорогою навернення
- Рішення покласти своє життя в руки Господні.
Ще більш думка о. Бляхніцкого була поглиблена, коли він отримує адхортацію нової євангелізації "Evangelii Nuntiandi" (1975), в якому Павло VI проголошує, що світ потребує свідків. Так, отже, я і мій брат потребує свідоцтва щоб розвивався дар віри. Сьогодні також є актуальний заклик отця Бляхніцкого створювати невеликі молитовні групи, щоб в невеликих спільнотах відкривати чим є Церква. Через проголошення слова, розділяючи спільне життя, ламаючи один хліб і молячись разом, - вчитися служити і свідчити у спільноті (Koinonia). До такого методу будування Церкви заохочував єпископ Адам: "Це добрий біблійний метод - йти і проповідувати Благу звістку, передавати її іншим, щоб помножити число учнів Христа."

Автор : Олександр Кусий

Назад