Новини

Назад

Як виглядає музика. Терезіанська ораторія у Львові

: 1028 2018-05-27 12:58:16

13 травня у львівській Митрополичій базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії відбулася терезіанська поп-ораторія, яку ми транслювали в прямому ефірі.

Цим концертом розпочався Тиждень християнської культури у Львові. У концерті взяли участь гурт «Люмен» з Познані, його засновник Збігнєв Малкович, польські солісти, Львівський камерний оркестр, а також збірка львівських хорів та молодіжних гуртків з архідієцезії.

Музична Терезіанська ораторія постала у 500-ту річницю народження св. Терези від Ісуса.

«Я Твоя назавжди, Господи, від Тебе життя прийняла. Скажи мені, прошу, мій Боже, Що Ти хочеш, аби я робила» (св. Тереза Авільська, Поезії, «В Божих руках»).

Проект здійснює гурт «Люмен», а його керівник Збігнєв Малкович — автор поп-ораторії «Боже Милосердя», «Псалми Давида», кантати для Пресвятої Діви Марії «При Серці Твоїм», поп-ораторії «Моя Любов» та інших творів.

Метою його нової, Терезіанської ораторії, стало компонування музичних творів на слова св. Терези від Ісуса. Це одна з чотирьох Святих Жінок, хто удостоївся мати титул Вчителя Церкви. Її неймовірні твори цінуються в усій Церкві, а сама свята стала реформаторкою Кармелітського Ордену.

Ораторія задумана до півтисячолітнього ювілею від народження св. Терези (1515) та з нагоди Року богопосвяченого життя. Його Папа Франциск проголосив на 2015 рік. Кармеліти і люди, захоплені терезіанським духом, вирішили популяризувати творчість і думку цієї святої, також і з допомогою музики. Колектив сакральної музики «Люмен» представив свою терезіанську творчість у різних країнах світу.

Збігнєв Малкович — випускник Музичної академії у Варшаві, був диригентом у музичних театрах Варшави, Познані, Вроцлава. Від 2007 року — аранжувальник у симфонічному оркестрі ім.Намисловського в Замості. Колектив «Люмен» він заснував ще 2002 року — точніше, став його співзасновником, бо ця співоча група — одна велика сім’я. Вокалістки в ній — дружина і донька пана Збігнєва, Мажена Малкович і Александра Малкович-Фігай. Син, Міхал Малкович, — перкусист, на бас-гітарі грає чоловік Александри, Марцін Фігай, а на акустичній гітарі — Пауліна Вишневська-Малкович, жінка Міхала.

Окрім суто сімейних зв’язків, групу об’єднує одне велике прагнення: грати і співати для Бога.

Прем’єра Терезіанської ораторії відбулася 28 листопада 2015 року. В житті святої Терези, босої кармелітки, яка жила 500 років тому, Церква і нині шукає натхнення. Життя св.Терези вивчають заново, проводять численні заходи, присвячені цій великій Жінці.

З використанням матеріалів сайту Walka Duchowa
Фото: Павло Ковальчук
Джерело: CREDOНазад