Новини

Назад

Хресна хода селищем Ясіня

: 1012 2015-03-25 00:00:00

«Я рай свій небесний відкрию усім, хто помочі в мене попросить…»

Хресна дорога – це своєрідний іспит, покаяння, очищення душі; це особлива нагода пройти разом з Ісусом Христом той тяжкий шлях, який Він пройшов заради нас, пожертвувавши своїм життям; це час, коли ми можемо задуматися над Страстями Ісуса Христа.

Упродовж усього Великого посту в церквах організовуються Хресні ходи, у яких християни можуть молитовно проходити дорогою Ісусових страждань, задумуючись про власне життя та свої вчинки.

У неділю 22 березня 2015 року в селищі Ясіня відбулася міжконфесійна Хресна дорога: «Він узяв наші недуги» (Мт 8, 17), у якій взяли участь близько 250 римо- і греко-католицьких вірян. Вони прийшли покаятися за свої гріхи, відчути тягар Ісусового Херста.

Перед початком Хресної ходи отець-настоятель Шандор Манкович привітав усіх присутніх і закликав у молитві задуматись над тим, як ми приєднуємося до Страждань Ісуса Христа. Розпочалося паломництво спільною молитвою та піснею «Хочу я з Тобою жить» біля римо-католицької церкви святих апостолів Петра і Павла та пройшло центральною вулицею селища.

Очолили ходу дієцезіальні священики римо-католицької парафій – отець-декан Ласло Микуляк з Рахова, отець Шандор Манкович та греко-католицький священик отець Василь Соколович.

Протягом усієї ходи паломники (серед них міністранти, молодь, вчителі та вихователі, жінки, чоловіки з м. Рахів та присілка Свидовець) відчули на своїх плечах тягар Ісусового Хреста.

Хресна хода тривала дві години. Їі організатори – священики, парафіяни римо- та греко-католицької громад, які під час кожного стояння зачитували роздуми про страждання Ісуса Христа словами Святого Письма. Вони звучали двома мовами – українською та угорською.

Упродовж усього паломництва, від стояння до стояння, віряни співали страсні, великопісні пісні та молилися.

Хресна хода завершилася біля римо-католицької каплиці св. Йоана Непомукського. Отець-декан Ласло Микуляк звернувся зі словами подяки до парафіян, які взяли участь у Хресній дорозі, співпереживаючи Христові, та подякував настоятелям римо- та греко-католицької церков смт. Ясіня за організацію паломництва.

На завершення Хресної дороги віряни заспівали пісню «Magasan áll a Golgota ormán», а священики вділили парафіянам спільне благословення.

Ми всі вдячні Богу за те, що Він зібрав нас разом у цій Хресній ході, адже він страждає разом з нами. Тож вклонімся низько Йому та подякуймо за те, що Він ніколи нас не покине!

Студентка Вікторія Сенек смт. Ясіня

Мукачівська дієцезіяНазад