Новини

Назад

Хресна Дорога Божого милосердя у Чернівцях

: 2251 2016-04-05 15:18:35

Вулицями столиці Буковини пройшла Хресна хода, яку традиційно разом провели греко- та римо-католики міста. Вона розпочалася від Малої Базиліки Воздвиження Всечесного Хреста РКЦ і завершилася у Соборі Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ.

У Хрестопоклінну неділю Великого Посту, яку переживали греко-католики, вірні Римо-Католицької Церкви переживали свято Божого Милосердя. Тому цьогоріч духовенство назвало цю ходу Хресною Дорогою Божого милосердя.
Очолив її владика Василь Івасюк, правлячий архиєрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ.
На кожній із 14 стоянь Хресної Дороги вірні читали роздуми, а священики проголошували коротку проповідь.
Великий хрест несли освітяни, родини репресованих, молодь, митці… Також у Хресній Дорозі взяв участь міський голова Олексій Каспрук, який, як і чернівчани, теж ніс хрест.
Люди пройшлися центром міста – через площу Філармонії, зупинялися біля пам’ятника Шевченку, біля Святодухівської церкви УПЦ, біля Польського та Українського народних домів, біля Вірменської церкви.
На Центральній плоші міста, від місця, де планують відродити колишній пам`ятник П`єту, хрест несли монахи-францисканці з Австрії. Вони якраз перебували у Чернівцях на екскурсії і з радістю долучилися до Хресної Дороги.
Хресна Дорога у Чернівцях, як і в інших містах України, духовно була поєднана з усіма тими, хто незаконно ув’язнений в Україні чи поза її межами, хто страждає від неправдивих звинувачень і терпить за правду. А ще це був жест солідарності з нашими військовослужбовцями та добровольцями.


Наталія Фещук

Фото: Максим Козменко та Степан Карачко

Джерело: CREDOНазад