Новини

Назад

XX Люблінська оплаткова зустріч у Львові

: 1214 2018-01-23 20:53:24

20 січня Єпископ-помічник Львівської Архідієцезії Едуард Кава взяв участь в ХХ Люблінській оплатковій зустрічі, яку в Палаці мистецтв у Львові організувала громадська організація «Спільне Коріння» з Любліна за підтримки міських властей цього польського міста. Єпископ Едуард Кава привітав учасників зустрічі та поблагословив оплатки, якими поділилися поляки і українці. 21 січня гості з Любліна були на недільній св. Месі в Митрополичій Базиліці.

«Коли 20 років тому ми приїхали до Львова і поділися оплатком, вирішили приїздити сюди щороку – сказав Збігнєв Войцеховський, засновник і керівник організації «Спільне Коріння». – Зустрічаємося з місцевими поляками і нашими українськими друзями. Зустрічаємося з представниками міської і обласної влади. Маємо дуже тісні зв’язки з Львівською Академією мистецтв, з Львівським Палацом мистецтв, тому під час цьогорічної зустрічі було так багато мистецьких акцентів. Ми ділилися оплатком і складали один одному побажання якнайкраще прожити 2018 рік і дочекатися наступного Різдва Христового та завжди пам’ятати, що Ісус Христос народжується в нас кожної миті, якщо цього прагнемо. Це запорука нашого діалогу і поєднання».

Як і кожного року, польські учасники облаткової зустрічі привезли до Львова дарунки і солодкі гостинці для Дитячого будинку по вул. Таджицькій. Гості з Любліна побували також в інших місцевостях Львівщини. Зокрема відвідали Мостиська, де молилися і запалили лампадки на могилах польських воїнів, які загинули на початку Другої світової війни, зустрілися з місцевими мешканцями.

 

Автор : Костянтин Чавага

Назад