Новини

Назад

XXXIIІ пленарна сесія Конференції Римсько-Католицького Єпископату України

: 698 2009-03-20 00:00:00

33-я Конференція Римсько-Католицьких Єпископів України розпочала свою працю в Запоріжжі при Конкафедральному Храмі Бога Отця Милосердного. 

Вперше Конференція Єпископів проходить на східній частині України - в Харківсько-Запорізькій Єпархії . Темою цієї зустрічі стала душпастирська турбота про нові покликання до священства та чоловічих і жіночих чернечих згромаджень. Буде взята під увагу важливість праці з міністрантами та хорами в окремих парафіях.

Перед початком засідань о 13-ій годині 19-го Березня, єпископи відчитали лист папи Бенедикта XVI, котрий задовільнив прохання єпископа Станіслава Падевського про звільнення його від обов’язків ординарія Харківсько-Запорізької єпархії. Від цього моменту ординарієм вищевказаної єпархії став єпископ Маря’н Бучек.

Першу, урочисту Святу Літургію на честь святого Йосипа 19-го Березня о 18.00 очолив Папський Нунцій в Україні архієпископ Іван Юркович. На початок Меси всіх згромаджених єпископів і вірних сердечно привітав настоятель храму Бога Отця Милосердного отець-пралат Ян Собіло. Єпископ Станіслав Падевській виголосив проповідь, де зазначив велику важливість для сучасної людини віри в доброту Бога, нашого Отця, за прикладом святого Йосипа.

Ранком 20-го Березня Святу Месу очолив Митрополит України архієпископ Мєчислав Мокшицький. Під час проповіді архієпископ Мєчислав попровадив нас дорогою покликання святого апостола Павла, наголосивши на важливість виконання кожним з нас власного покликання. Після Святої Літургії архієпископ Мєчислав зустрівся з віруючими, котрим розповів про служіння та особу Івана Павла ІІ, особистим секретарем якого він був останні дев’ять років життя понтіфіка. Під час розповіді слухачі мов би опинилися поруч із живим папою Іваном Павлом ІІ, крокували за ним до каплиці та їдальні, на офіційні зустрічі та в приватні кімнати. В своїй розповіді владика Мєчислав усвідомив нам, наскільки близькою для папи була парафія в Запоріжжі, та будова храму Бога Отця, яку він сам особисто благословив. Після зустрічі кожен зміг отримати особисте благословення.

Чисельні робочі засідання Конференції гармонічно перемежовані часом для відпочинку та спільної молитви наших пастирів. Вірні мають можливість разом зі своїми пастирями молитися Літургією Годин та розважати муку Господа нашого Ісуса Христа під час спільної Хресної Дороги. На закінчення Конференції – 21-го Березня - Владики разом відслужать Святу Літургію перед до цієї пори не повернутим віруючим храмом святого Йосипа у Дніпропетровську.

 

РЕДАКЦІЯ НОВИН ПОРТАЛУНазад