Новини

Назад

ХХV Всесвітній день хворого відзначатимуть у Лурді

: 1325 2017-02-08 16:27:56

7 лютого 2017 р., у Ватиканському прес-центрі відбулося представлення ХХV Всесвітнього дня хворого, який Католицька Церква відзначатиме 11 лютого. Цьогорічні відзначення матимуть урочистий характер, а місцем «срібного ювілею» втретє буде Люрд у Франції, де 1993 року був проведений перший Всесвітній день хворого а потім ще один 2004 року. Урочисті відзначення у Марійському санктуарії будуть відбуватись від 10 до 12 лютого 2017 року.

Цього року День хворого буде проходити під гаслом: «Подив речами, довершеними Богом: "Велике вчинив мені Всемогутній..." (Лк 1,49)». Представником Папи Франциска буде Державний Секретар Святої Столиці, кардинал П’єтро Паролін.

Пригадаємо, що Всесвітній день хворого у Католицькій Церкві встановив святий Папа Іван Павло ІІ 13 травня 1992 року, призначивши його відзначення на 11 лютого – день літургічного спогаду Пречистої Діви Марії з Люрду. Зазвичай, відзначення відбувається на місцевому рівні, але періодично організовуються урочисті центральні святкування, які почергово відбуваються на різних континентах, переважно – в якомусь Марійському санктуарії. Попередні відзначення на всесвітньому рівні були проведені 2016 року в Назареті.

Деякі Єпископські Конференції, з огляду на різні практичні проблеми, як, наприклад, кліматичні умови, сезонні труднощі, церковні празники тощо домовились, що 11 лютого буде символом єдності Вселенської Церкви у молитві за хворих, натомість відзначення самого Дня хворого можна здійснювати у сприятливий момент, який буде враховувати активну участь хворих.

Згідно з Постановою Позачергового Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ від 16 січня 2006 року, УГКЦ в Україні відзначає День хворого у Неділю Розслабленого.

У прес-конференції 7 лютого взяли участь кардинал Петер Кодво Турксон, Префект Дикастерії сприяння цілісному розвиткові людини, монсеньйор Жан-Марі Мупендавату, уповноважений секретар згаданої Дикастерії, професор Антоніо Спаньйоло, який очолив опрацювання Нової Хартії служби охорони здоров’я та доктор Алессандро де Франчісіс, який очолює Бюро медичних висновків у Люрді, безпосередньо заанґажовний у приготування ХХV Всесвітнього дня хворого.

Кардинал Турксон звернув увагу на те, що в Посланні з приводу ХХV Всесвітнього дня хворого Святіший Отець наголошує, що з нагоди цих відзначень «можемо віднайти новий поштовх робити свій вклад у поширення культури пошани до життя, здоров’я і довкілля, оновлений імпульс боротися за пошану цілісності й гідності людської особи, також і шляхом правильного підходу до біоетичних питань, захисту найслабших та дбання про довкілля».

Відбулась також і презентація Нової Хартії служби охорони здоров’я. Вперше вона була опублікована 1995 року, а вже незабаром була перекладена на 19 мов світу і протягом майже 20 років була основним тестом для працівників сфери охорони здоров’я. Опрацювання Нової Хартії тривало протягом кількох років і вона враховує нові наукові дослідження та прогрес в охороні здоров’я людини.
За словами професора Антоніо Спаньйоло, Нова Хартія не може дати остаточну відповідь на проблеми, з якими зустрічаються працівники охорони здоров’я, а її метою є дати найчіткіші відповіді на морально-етичні проблеми, які повинні бути вирішені згідно із вченням Христа та вчительським урядом Церкви.

 Назад