Новини

Назад

XVII Дієцезіальні дні молоді пройшли у Хмельницькому

: 765 2017-08-21 19:00:05

18–20 серпня у Хмельницькому відбулися XVII Дієцезіальні дні молоді, які зібрали близько півтисячі учасників з багатьох куточків України.

Перший день розпочався з реєстрації учасників. Відбувалася вона під спів хору, який саме провадив останні репетиції. Урочисте відкриття розпочалось о 17:00, коли до храму Христа Царя Всесвіту було урочисто внесено статую Матері Божої Фатімської. До молоді звернувся єпископ Ян Нємєц, закликаючи не змарнувати цих днів.

Після відкриття розпочалася Покутна Літургія, яку провадив єпископ Радослав Змітрович: учасники мали півтори години, аби підійти до когось зі священиків і посповідатися. Свята Меса розпочалася о 20:00. Її попровадив єпископ Ян Нємєц, який наголосив, що Ісус воскресає в серці кожного, щоби простити й полюбити нас. Після Меси молодь розійшлася на ночівлю.

Організатори попередили, що другий день буде насичений і всі матимуть вдосталь як відпочинку, так і праці. І свого слова вони дотримали. Ранок розпочався з конференції отця Миколи Мишовського «Бог – джерело життя та щастя». Отець спілкувався зі слухачами легко й доступно, він зумів достукатися до молодих сердець, тож присутні старалися не пропустити жодного слова.

О 12:30 розпочалася Свята Меса, на якій були присутні єпископи Леон Дубравський і Ян Нємєц. На учасників зустрічі чекала й несподіванка – на ДДМ до Хмельницького завітав єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава. Саме він, наймолодший католицький єпископ світу, звернувся з проповіддю до молодих людей, закликавши присутніх жити глибоким духовним життям, а не поверховою вірою.

Після обіду молодь прослухала конференцію «Як не змарнувати життя». На зміну емоційній і палкій промові отця Миколи Мишовського прийшов спокійний і вдумливий домініканський стиль отця Миколи Лучка ОР. Присутні занотовували важливі моменти його промови.

Згодом, після коротенького відпочинку, молодь послухала свідчення різних людей про шлях до Бога. Глибина цих свідчень і відвага оповідачів заторкнули молоді серця – учасники зустрічали їх оплесками та схвальними вигуками

 

Увечері у дворі храму розпочався святковий концерт, під час якого молодь витанцьовувала інтеграційні танці й насолоджувалася співом християнських виконавців. На нічліг усі роз’їхалися втомлені, але радісні.

Третій день розпочався з тематичних зустрічей. Учасники ДДМ самі обирали, про що хотіли більше дізнатися. Сюрпризом стала участь у тематичних зустрічах єпископів Леона Дубравськомо і Яна Нємца, які обговорили з присутніми майбутній молодіжний Синод, запланований на осінь 2018 року.

О 12:00 розпочалася Свята Меса, яку очолив єпископ Леон Дубравський. Його проповідь вилилась у діалог із молодими людьми, які розповідали єпископові про свої переживання, надії, очікування. Звертаючись до присутніх із усмішкою і жартами, єпископ зачіпав серйозні питання, просячи молодь рухатися за своїм покликанням і любити Церкву. Особливо палким був його заклик не забувати молитися розарій за мир в Україні. Також Кам’янець-Подільська дієцезія поповнилася трьома новими маленькими парафіянами – єпископ Леон Дубравський охрестив трьох немовлят.

Закривав XVII Дієцезіальні дні молоді отець Микола Лучинський, який подякував учасникам і всім, без кого цей захід не відбувся б. Особливу подяку отримав хор, сформований із хористів різних парафій під керівництвом композиторів Хуберта Ковальського та Павла Бембеника з Польщі.

Павло Зінченко, Католицький Медіа-ЦентрНазад