Новини

Назад

ХРАМОВЕ СВЯТО ТА 10 РІЧНИЙ ЮВІЛЕЙ ВІДСВЯТКУВАЛИ У СВИДОВЦЯХ, ЩО НА РАХІВЩИНІ!

: 1578 2017-09-24 14:18:21

У суботу, 2 вересня 2017 року, громада невеличкого присілку Свидовець, що не подалік Ясіня, відвяткувала свій 10 – річний ювілей освячення храму Різдва Пресвятої Діви Марії. Церковні дзвони скликали своїх вірників та гостей до святині з Ясіня , Рахова, Ціпцерая, Ділового, а також паломників з Берегівського району . Слід зазначити, що святкування відпусту, саме цього свята бере початок з кінця XIX ст., адже саме тоді було побудовано невеличку капличку.

Тернистий шлях був пройдений вірниками, аж до сьогодення. Адже в комуністичний час було багато спроб зруйнувати невеличкий храм. Але завдячуючи вірникам та їхній згуртованості, капличку було збережено. І насамперед завдяки сильній вірі місцевих вірників та допомоги зі сторони дієцезії, а також вірян з сусідніх сіл було побудовано новий Божий дім!
Урочистості святкування розпочав єпископ –ординарій Мукачівської дієцезії Антал Майнек з освячення церкви, оскільки напередодні було проведено оновлення храму. Далі у святково прибраному храмі єпископ Антал розпочав урочисто -святкову месу. З нагоди святкування ювілейного відпусту храму, отець-декан Рахівської римсько-католицької церкви Ласло Микуляк запросив колишніх служителів храму, а саме: о. Іштвана Бийреша та о. Шандора Манковича, парафіяльного вікарія о. Юрія Гала та священника греко-католицького храму в Ясінях о. Віталія Кудрича.

Усі парафіяни та гості мали можливість приступити до сповіді та прийняти Святе причастя та послухати проповідь єпископа Антала, який наголошував, що Матір Божа є взірцем терпеливості, смиренності, і своїм прикладом закликає нас плекати чесноту чистоти у своїй душі.

Також під час богослужіння єпископ-ординарій консекрував нову літургійну чашу та патену, що слугує в євхаристійній частині меси.

Святкову службу прикрашав спів церковного хору під керівництвом Елли Сойки та Іди Дуцак.

Вже в кінці святої меси, вірники висловили подяку за всі отримані благодаті та вшанували Євхаристійного Ісуса , процесією навколо храму.

І по завершенню святкової служби отець-декан Ласло Микуляк вимовив слова вдячності всім присутнім священникам, які в той день приїхали розділити радість свята та вручив їм пам’ятні подарунки. Також висловив щиру подяку отцю Шандору Манковичу за сумлінне багаторічне служіння в Ясінях, зокрема і в Свидовцях. Зі словами вдячності до єпископа-ординарія Антала Майнека звернулися вірники Свидовецької громади, та привітали гостей-священників.

Згадав теплими словами та вручив листи -подяки о. Ласло і тим вірникам, які протягом 10 років вірою і правдою служили на благо храму, котрі приклали чимало зусиль для збудування святині, а саме: Золтану Баккаю, Марії Кромпотич, Еріці Полянчук, Еллі Усіковій, Міклошу Мільчевич і подружжю Берті та Гашпару Мільчевичам.

Після завершення урочистостей отець Ласло запросив усіх гостей та паломників на святковий обід, що організували парафіяни. І в присутності гостей виніс святковий торт, де всі бажаючі проспівали святкову пісню на честь винуватиці свята.

Вікторія Шемота

CвидовецьНазад