Новини

Назад

Виставка студентських художніх робіт у Митрополичій Курії

: 1961 2018-05-22 19:50:03

«Оборонний костел Св. Трійці в Сеняві-Соколівці» - під такою назвою 22 травня у Митрополичій Курії розгорнуто експозицію студентських робіт Львівського коледжу декоративного і ужиткового мистецтва ім. І. Труша. У відкритті виставки взяв участь Архієпископ Мечислав Мокшицький, котрий подякував студентам-митцям та їхнім викладачам за увагу до сакральних споруд, які в різному стані збереглися на території Львівської Архідієцезії.

Митрополит зауважив, що, на жаль, поки-що не всюди є можливість відновити всі святині через брак коштів і малочисельні громади РКЦ, або взагалі через їх відсутність.

Усі, хто подорожував зі Львова до Рогатина через Бібрку, в маленькому селі Соколівці зі смутком споглядали на зруйновану споруду костелу Св. Трійці, збудованого понад 400 років тому. Аж поки за справу не взялася Громадська організація «КонтрФорс» зі Львова, яку очолює викладач Львівського коледжу декоративного і ужиткового мистецтва ім. І. Труша Анна Коржева. Мистецтвознавець залучила своїх студентів до участі в прибиранні території костелу в Соколівці та організувала пленер, підсумком якого стала виставка художніх робіт у Митрополичій Курії. Тим часом коштом Архієпископа Мечислава Мокшицького встановлено новий дах на вежі храму.

Високо оцінку експонованим творам, на яких зображено костел Св. Трійці, дав завідувач сектору експозиції Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України Андрій Колотай, котрий допоміг в оформленні вернісажу.

Заступник директора Львівського коледжу декоративного і ужиткового мистецтва ім. І. Труша Роман Мисько та викладач Анна Коржева подякували Його Ексцеленції за можливість експонувати студентські роботи в Митрополичій Курії.

Виставка триватиме до 10 серпня.
Викладачі й студенти коледжу поспілкувалися з Архієпископом Мечиславом Мокшицьким та оглянули експозицію Архідієцезіального Музею.

Автор : Костянтин Чавага

Назад