Новини

Назад

Вшанування пам’яті композитора і скрипаля-віртуоза Кароля Ліпінського

: 2573 2016-12-17 13:59:23

З ініціативи львівського громадського об’єднанням “КонтрФорс», яке займається захистом, охороною та збереженням пам’яток архітектури, історії і культури, популяризацією важливих краєзнавчих тем, 16 грудня у селі Вірлів Зборівського району Тернопільської області та в містечку Золочів Львівської області відбулися пропам’ятні заходи, присвячені 155-тій річниці з дня смерті видатного польського композитора і скрипаля-віртуоза Кароля Ліпінського (1790-1861). На його могилі у Вірлові спільну молитву очолили о. Юзеф Куц з парафії в Дунаєві та місцевий священик о. Павло Дудкевич з УАПЦ.

У другій половині дня в Золочівському замку – філіалі Львівської Національної галереї мистецтв відбулася Міжнародна наукова конференція та концерт львівських музикантів, де прозвучали твори Кароля Ліпінського та його cучасників. Був присутній теж греко-католицький священик о. Віталій Барабаш.
Отець Юзеф Куц розповів, що громадське об’єднання “КонтрФорс» на чолі з мистецтвознавцем Анною Коржевою активно долучилося до проведення в Дунаївській парафії щорічних наукових конференцій «Дунаївські зустрічі». У сусідніх Поморянам громадські активісти зі Львова разом з місцевими римо-католиками докладають зусиль для врятування і відновлення зруйнованого Поморянського замку. Звідти недалеко до Вірлова, де впорядковано могилу Кароля Ліпінського. У цих заходах беруть участь також римо-католики зі Золочева.

Автор : Костянтин Чавага

Назад