Новини

Назад

Вшанування на Волині Слуги Божого о. Владислава Буковинського

: 1099 2016-03-14 11:08:47

Як вже повідомлялося, 11 вересня 2016 р. у місті Караганді в Казахстані відбудеться беатифікація Слуги Божого о. Владислава Буковинського, римо-католицького священика, який народився 1904 року в Бердичеві на Київщині, а відійшов по вічну нагороду 1974 року в Караганді, де відбував заслання.

Думки цього римо-католицького священика, ісповідника віри, який служив на Волині й в Казахстані, були покладені в основу великопосних реколекцій, які на початку березня в римо-католицькому катедральному соборі святих Апостолів Петра і Павла в місті Луцьку провів о. Вітольд-Йосиф Ковалів, настоятель парафії в місті Острозі Рівненської області та головний редактор релігійно-суспільного часопису «Волання з Волині».

У бібліотеці згаданого видання побачили світ численні книги і публікації про о. Владислава Буковинського, який у роки другої світової війни, від 17 вересня 1939 року до 3 січня 1945 року, був настоятелем луцької латинської катедри. Він опікувався родинами в’язнів, рятував єврейських дітей і переховував їх у католицьких сім’ях.

На цей період припадають два його арешти радянськими репресивними органами. 23 червня 1941 року, під час розстрілу енкаведистами, куля не потрапила в священика і він чудом уникнув смерті. У ніч із 3-го на 4 січня 1945 року о. Буковинського знову заарештували разом з його єпископом Адольфом-Петром Шельонжком та іншими римо-католицькими священиками. Відбувши майже тринадцять з половиною років у сталінських ув’язненнях та на каторжній праці на лісорозробках і в шахтах, о. Владислав Буковинський добровільно залишився душпастирювати у Казахстані серед жертв тоталітарного режиму.

Про те, як на Волині зберігають пам’ять про католицьких ісповідників віри в інтерв’ю для Радіо Ватикану розповів о. Вітольд-Йосиф Ковалів:

«Як йдеться за їхній культ, пам`ять про них, то в Луцькому катедральному соборі їх памятають. Памятають і священиків які тут працюють і єпископів які тут працювали і працюють. І нинішній настоятель о. канонік Павло Хомяк, просив мене щоб в реколекціях пригадати нашим вірним про цих слуг Божих. Тим паче, так вийшло, що я працюючи тут більше двадцяти років на Волині, весь час ходжу по слідах тих священиків. І так сталося що я був членом історичної комісії беатифікаційного процесу о. Владислава Буковинського.

Ще є такий фактор, що нинішній ординарій Луцької дієцезії єпископ Віталій Скомаровський народився в Бердичеві, а Слуга Божий о. Владислав Буковинський, також народився в цьому місті. Це теж сприяє памяті про Сулугу Божого.»

Отець Вітольд-Йосиф Ковалів також пригадав, що у Казахстані одним із приятелів о. Владислава Буковинського був український греко-католицький священик блаженний Олексій Зарицький.

Для Радіо Ватикану, Костянтин ЧавагаНазад