Новини

Назад

Всеукраїнське римсько-католицьке паломництво до Фатіми. Свідчення паломників

: 899 2017-09-24 14:01:02

З 9 до 18 вересня 2017 року відбувалося Всеукраїнське римсько-католицьке паломництво до Фатіми, яке очолив Його Ексцеленція архиєпископ митрополит Мечислав Мокшицький. Паломництво було присвячене сотій річниці з’яви Матері Божої в Фатімі в 1917 р. Участь у паломництві брали також 80 семінаристів з чотирьох українських римо-католицьких семінарій.

По прибутті до Фатіми, 13 вересня всі українські паломники взяли участь у Святій Месі на площі перед базилікою Матері Божої Святого Розарію. Наступного дня, 14 вересня відбувся, організований Його Ексцеленцією архієпископом Мечиславом Мокшицьким урочистий святковий обід для всіх паломників як світських так і духовенства. На святкову агапу була також запрошена пані Магдалена Качмарек, представниця організація Допомога Церкві в Потребі.

Його Ексцеленція архієпископ Мечислав висловив свої найщиріші почуття радості та задоволення з приводу того, що українські католики латинського обряду мали можливість відсвяткувати соту річницю об’явлень Пресвятої Діви на цьому святому місці. На завершення від імені семінаристів та священиків, він висловив сердечну подяку організації Допомога Церкві в Потребі в особі Пані Магдалини Качмарек, за щедру фінансову допомогу без якої це паломництво не відбулося б.

У вечері 14 вересня всі паломники з України зібралися в Базиліці Матері Божої Святого Розарію, де взяли участь в урочистій Святій Месі очолюваній архієпископом митрополитом Мечиславом Мокшицьким. Цей кульмінаційний момент всеукраїнського паломництва до Фатіми отримав своє логічне завершення в урочистому акті-молитві присвячення України Непорочному Серцю Марії, який відчитав єпископ Леон Дубравський. Вперше в історії Римсько-католицької Церкви в Україні, акт присвячення був проголошений на тому самому місці, де Пресвята Діва просила про нього рівно сотню років тому.


Свідчення паломників

Дякуючи Богу за можливість паломницького відвідання Фатімської Матері БожоЇ прагну поділитися своїми враженнями.
Паломництво, яке я пережив принесло мені велику радість з огляду на можливість відвідати святі місця, а також молитися в них. Я зумів глибше розпізнати своє покликання, також не бракувало вільного часу на відпочинок та відвідини цікавих місць Західної Європи. Таке Паломництво принесло велику користь для мого тілесно-душевного буття.
Дякую усім тим, які спричинилися до того, щоб зробити можливим цей виїзд. Хай Бог винагородить і благословить вам у всьому. З серця, велике дякую!

Петро Демій, семінарист 1 курс

Я дуже задоволений, що мав можливість вирушити у паломництво до Фатіми, з нагоди святкування століття об’явлень Матері Божої там. Моя присутність у цьому санктуарії принесла мені велику радість. Я відчув там надзвичайний дух молитви, яку паломники, прибуваючи туди з усіх кінців світу, заносили до Бога за посередництвом Марії. В особливий спосіб я був зворушений з відвідин каплиці об’явлень, де Діва Марія з’явилася дітям. Базиліка Матері Божої Святого Розарію також справила на мене незабутнє враження.

На закінчення я б хотів висловити мою особисту вдячність організації Допомога Церкві в Потребі за допомогу та фінансову підтримку в організації Всеукраїнського ювілейного паломництва.

Петро Гордієнко, семінарист 3 курсу

Після того як ми отримали інформацію, що поїдемо в паломництво до Фатіми наша семінарійна спільнота надзвичайно зраділа бо це є виняткове місце молитви.

Як і кожен паломник ми всі мали свої приватні молитовні наміри, але також і спільні такі як навернення Росії, мир в Україні, потреби архідієцезії, нові покликання.

Також і для мене наше паломництво мало велике значення, бо зміцнило мене на моїй дорозі до священства. Можливість відвідати місце, де Марія об’явилася дітям, навколішки пройти шлях до каплиці з’яви, усвідомлюючи що ним пройшли мільйони людей, заносячи свої прохання до Матері Божої, було чимось насправді зворушливим ..!

На нашому зворотньому шляху ми відвідали інший славетний Марійний санктуарій Матері Божої Люрдської. Там ми мали можливість брати участь у традиційній вечірній процесії та розарійній молитві.

Я дуже вдячний за це паломництво тим, хто брав участь в ньому, та в особливий спосіб тим, хто його для нас організував. Нехай Божа Мати їх оберігає.

Анатолій Русін, дияконНазад