Новини

Назад

Волонтерський десант прибрав закинутий храм в Дзвинячці

: 383 2018-08-01 18:25:38

19 волонтерів прибрали храм в селі Дзвинячка у Борщівському районі на Тернопільщині. 18 серпня у ньому відбудеться Свята Меса з нагоди 135 річниці складення обітів святим Архієпископом Зигмундом Щенсним Фелінським у III Ордені святого Франциска.

Велике прибирання в храмі Матері Божої Ангельської в Дзвинячці. Отці: Яцек Валігура, Марек Гулик, Роберт Глодовський MS - разом з групою парафіян і друзів з Польщі -навели порядок в храмі, який повязаний із особою святого архієпископа Зигмунта Щенсного Фелінського. 

За словами о. Яцека Валігури - храм треба було прибрати до урочистої меси, яку тут матимуть паломники 18 серпня. Зазначу з 16 по 22 серпня з Кракова стартує паломництво слідами святого Зигмунта Фелінського. Прочани зокрема провідають Дзвинячку.

З 1883 року на запрошення Кеншицьких-Козебродських у Дзвінячці проживав після заслання в Росію (в якості дворового капелана) архієпископ Варшавський Зиґмунт Щенсни-Фелінський.

Після смерті у 1895 році архієпископа Зигмунта поховали в усипальниці Кеншицьких-Козебродських. І лише 1920 року його перевезли до Варшави та 14 квітня 1921 року урочисто перепоховали у крипті Варшавського кафедрального костелу. На початку XXI століття черниці заснованого архієпископом Зигмунтом згромадження Сестер Францисканок Родини Марії на краю села біля цілющого джерела, яке за життя любив відвідувати святий.

Архієпископ Варшавський Зиґмунт Щенсни-Фелінський був беатифікований 2002 року та канонізований 2009 року.Назад