Новини

Назад

Візит Апостольського Нунція до Маріуполя

: 1253 2016-05-17 15:17:09

14-15 травня 2016 року на запрошення Його Преосвященства владики Станіслава Широкорадюка, єпископа ординарія Харківсько-Запорізької дієцезії, та отців-паулінів, Його Високопреосвященство Клаудіо Ґуджеротті, Апостольський нунцій в Україні, відвідав із пастирським візитом місто Маріуполь.

У місті його привітав міський голова Вадим Бойченко, разом з яким Апостольський нунцій відвідав дві родини: одну багатодітну сім’ю, де матір виховує п’ятьох дітей, та одну сім’ю переселенців, де росте дитина-інвалід. Таким чином папський представник в Україні міг безпосередньо побачити непросту ситуацію, в якій живуть такі категорії людей.

Як зазначив сам Нунцій, він побачив багато страждань і горя, та водночас велику любов і героїзм цих людей. Розказуючи про зустріч із матір’ю, яка опікується важкохворою дитиною, владика Клаудіо порівняв образ цієї сім’ї з Божою Матір’ю, з Її любов’ю і турботою.

В неділю 15 травня, коли Римо-Католицька Церква святкує урочистість Зіслання Святого Духа, Апостольський нунцій разом із владикою Станіславом та отцями-паулінами місцевої спільноти звершили Святу Месу, під час якої також було уділено Таїнства Конфірмації — таїнство християнської зрілості.

У проповіді Папський представник заохотив присутніх прийняти мир, який є даром Святого Духа, аби потім цей мир нести всім навколо. В день П’ятдесятниці всі утворили одне ціле, хоча й розмовляли різними мовами й належали до різних культур. Для християн не ці відмінності мають бути найважливіші, а сама людська особа, сама по собі дорогоцінна в Божих очах. Ми маємо бути миротворцями і на словах, і на ділі, і в храмі, й поза ним. Як окремі спільноти, так і цілі Церкви мають не лише сповідувати устами, що Ісус — це Господь, як прозвучало у другому читанні під час Літургії, але на ділі творити одне ціле, сприймаючи інші мови та культури.

Архієпископ Ґуджеротті передав присутнім вітання від Святішого Отця Франциска. Незначна кількість віруючих не повинна лякати, підкреслив він, бо й апостолів було небагато. Але з цього маленького стада може зродитися щось велике і значне. Після Меси Апостольський нунцій поблагословив скульптуру святого Йосифа, що стоїть біля храму, та пам’ятну таблицю з наріжним каменем майбутнього монастиря отців-паулінів — історичних хранителів побожності та вшановувачів Божої Матері.

Бр. Патрик Оліх OFM


Джерело: CREDOНазад