Новини

Назад

Військова проща до Лурду

: 1183 2009-05-25 00:00:00

Від 16 до 18 травня 2009 в Лурд відбулася 51 Міжнародна Військова Проща. В ній прийняло участь більше ніж 7 тисяч військових із 30 держав (між іншим із Сполучених Станів Америки, Канади, Узбережжя Слонової Кості, України, Індонезії). 

В прощі також приймали участь солдати (з капеланами) французького Іноземного Легіону та Ватиканської Швейцарської Гвардії, також представники міжнародних військ KFOR, які служать у Косові. Найбільша група військових прибула з Хорватії. Лозунг прощі звучав: "Багато народів – це один Божий народ".

У п’ятницю 16 травня, прапороносці та учасники прощі, у військовому порядку, пройшли вулицями Лурду до пам’ятника полеглих підчас війни. В базиліці св. Пія X, на великих екранах представлено мультемедійний показ про поєднання. Капелани пройшли до сповідальниць позначених прапорами для служіння таїнства сповіді. Літургію служили у різних мовних групах і також у міжнародних, процесії з Пресвятими Дарами та з вервицею, усі літургії відбувалися з елементами військової церемонії, за участю різних військ, часто в історичних костюмах. Прощу очолював військовий єпископ Франції Гал. З України прибуло 80 осіб - офіцери, курсанти військових шкіл, міліція. У групі з України участь приймали такі капелани, як греко-католицький єпископ Михайло Колтун (Сокаль) та священики 3 греко-католицьких, один римо-католицький та 2 православні (московського і київського патріархату). Українські військові приймають участь завдяки римо-католицькій ініціативі, від 1996 року.

По дорозі у Лурд відвідали Вадовіце, гріб С. Петлюри в Парижі, відслужили Євхаристію у східному католицькому обряді в соборі св. Софії у Римі. Повертаючись, прочани з України, в середу приймали участь в генеральній аудієнції у Ватикані. Православний капелан (московського патріархату) із Севастополя (він капелан не тільки Української Армії а й Російського Чорноморського Флоту) o. Геннадій Костюха разом із православними прочанами, при гробі святого Петра і в угорській каплиці в гротах Базиліки у Ватикані, відспівав (21/05/2009) Богослужіння (Молебень до святих та сказав проповідь). Він був приємно здивований зичливістю до православних прочан представників базиліки. На православне Богослужіння дав згоду владика Вітторіо Ланціані. Подібне Богослужіння відслужив при гробі св. Марка в Венеції 22.05.2009. Військове душпастирство в Україні не зустрічається з перешкодами. Немає штатних капеланів, однак це не перешкоджає ангажуванню, як це відбувається наприклад у Львові, де ангажуються єзуїти східного обряду. Керівництво Міністерства Оборони України запросило римо-католицьких капелан вести душпастирську діяльність серед солдат.

 

о. Гжегож Драус (учасник прощі)

переклад - Любов Дердзяк

 Назад