Новини

Назад

Відзначення 65-тої річниці священства Папи-емерита Бенедикта ХVІ

: 876 2016-06-29 10:58:34

Урочистою церемонією в Климентинському залі Апостольського Палацу у Ватикані у вівторок, 28 червня 2016 р, відзначено 65-річчя священства вислуженого Папи Бенедикта XVI. У ньому брали участь теперішній і попередній Єпископи Риму, кардинали та єпископи Римської Курії та найближчі співробітники Бенедикта ХVІ.

29 червня 1951 року, коли за новим стилем відзначалася пам’ять святих апостолів Петра і Павла, кардинал Міхаель фон Фаульгабер, архієпископ Мюнхена і Фрайзінга, в катедральному соборі Фрайзінга уділив пресвітерські свячення 44-ом дияконам, між якими був його майбутній наступник на Святому Престолі та теперішній Папа-емерит. Разом з ним отримав священичі свячення також і його рідний брат Ґеорґ.

Кардинал Йозеф Ратцінґер у своїй автобіографії, яка побачила світ 1997 року, ось так згадував про ці події: «Був чудовий літній день, що залишається незабутнім, як найважливіша хвилина мого життя. Не можна бути забобонними, але тієї миті, коли старенький архиєпископ поклав на мене руки, якась пташка, можливо, це був жайворонок, вилетіла з-за головного вівтаря та заспівала коротку радісну пісню; для мене це було немовби голосом згори, який сказав: усе гаразд, ти на добрій дорозі».

Урочиста церемонія у Ватикані, яка розпочалась зворушливими обіймами між Папою Франциском та Папою-емеритом Бенедиктом ХVІ, духовно відновила подію 65-річної давності.

Папа Франциск підкреслив, що Бенедикт ХVІ «має погляд і серце, звернені до Господа». Люблячий погляд Папи-емерита звернений також і на Церкву. Він і надалі служить Церкві, і, за словами Святішого Отця, дійсно не перестає з силою і мудрістю вносити свій вклад у її розвиток. Закінчуючи своє слово Папа Франциск висловив ось таке побажання: «Щоб Папа-емерит Бенедикт ХVІ і надалі відчував руку милосердного Бога, яка його підтримує, щоб зміг зазнати Божу любов та її нам свідчити, щоб разом з Петром і Павлом міг втішатись, з великою радістю прямуючи до мети віри».

Вислуженому Папі щиро подякував кардинал Міллер, Префект Конгрегації віровчення, а кардинал Анджело Содано, Декан Кардинальської колегії, наголосив, що довге священиче служіння Бенедикта ХVІ триває й надалі, хоча у відмінній формі, як це він сам сказав 24 лютого 2014 року, коли оголосив про своє зречення і рішення «віддати в нові руки кермо Петрового човна».

На закінчення церемонії Папа-емерит Бенедикт ХVІ звернувся із словами подяки до Папи Франциска та присутніх кардиналів і єпископів. Він згадав, як на пам’ятному образочку з нагоди свячень, один із співбратів, які тоді отримали свячення, написав грецькою мовою слово: «Дякую». «Це слово, у його численних вимірах, вміщає все, що можна сказати в цю хвилину, – сказав він, висловивши вдячність, насамперед Папі Франциску, потім кардиналам Содано та Міллеру і всім присутнім, переходячи з людського виміру подяки до божественного, до Христа, Який перетворив у благословення Хрест і страждання.

На закінчення вислужений Папа Бенедикт ХVІ висловив побажання, щоб "світ не був світом смерті, але життя; світом, у якому любов перемогла смерть».

Джерело: Радіо ВатикануНазад