Новини

Назад

Відпустова св. Меса і освячення крипти в чернівецькому храмі Пресвятого Серця Ісуса

: 2261 2017-06-26 16:02:23

24 червня Генеральний вікарій Львівської Архідієцезії о. інфулат Юзеф Павлічек очолив відпустову св. Месу і освятив відновлену крипту в храмі Пресвятого Серця Ісуса в Чернівцях на Буковині. Проповідь виголосив канцлер Митрополичої Курії о. Владислав Гримський, котрий родом із цього міста. Співслужили священики Чернівецького деканату і священник УГКЦ.

Вірні та численні гості з України та з Польщі вперше після Другої світової війни так численно зібралися в храмі, який недавно повернено римо-католикам.

Раніше він був перебудований всередині й пристосований до потреб обласного архіву. Завдяки титанічній праці о. єзуїта Станіслава Смольчевського і зусиллям волонтерів вже розібрано внутрішні перекриття і перегородки. На допомогу парафіяльній спільноті прийшла відома добродійка з Польщі Вєслава Голік, котра посприяла в отриманні коштів на ремонтні роботи. Зокрема відновлено крипту з похованнями польських легіонерів у підземеллях храму.

На урочистість прибули голова Чернівецької ОДА Олександр Фищук, Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Томаш Олейнічак, представники польської влади і Війська Польського. Оголошено вітальні листи з канцелярії Президента РП Анджея Дуди, Маршалка Сенату РП Станіслава Карчевського. Віце-Прем’єра, Міністра культури і національної спадщини РП Пйотра Глінського.

Автор : Костянтин Чавага

Назад