Новини

Назад

Відпуст у львівській парафії св. Йоана Павла ІІ

: 540 2019-10-24 10:05:47

Увечері 22 жовтня, в день спомину св. Йоана Павла ІІ, духовенство і вірні з парафій РКЦ у Львові, а також священики і миряни УГКЦ розділили радість відпусту в парафії св. Йоана Павла ІІ. Парафіяни і гості вщент заповнили каплицю, розташовану в південній частині міста, навпроти іподрому, де в червні 2001 року Святіший Отець Йоан Павло ІІ звершив дві Літургії.

Відпустову св. Месу очолив єпископ-помічник Едуард Кава, котрий у проповіді зокрема сказав:

«Коли сорок років тому св. Йоан Павло ІІ прибув до своєї батьківщини, до Польщі, то проиовив: «Нехай зійде Твій Дух і відновить обличчя цієї землі». Ці слова актуальні й сьогодні для вас, для вашої парафії. Якщо Бог вам дав такого покровителя, якщо Бог дає вам дуже конкретні і видимі знаки, як швидко ваша парафія росте, як ваша парафія є молода, який великий має потенціал Божий в собі – це також є для вас завдання, Це є виклик, який сьогодні Бог ставить для вас. Щоби цей Дух Святий, якого ми взивали на початку Літургії, зійшов і відновив ваші серця, ваші родини, вашу парафіяльну спільноту і щоб ви стали прикладом. Щоби мали цей дар живої віри для всіх тих, хто поруч з вами живе. Щоби всі, дивлячись на це місце, на вас тут, в цьому місці, бачили тут присутність Бога. Так, як кожен дивився на св. Йоана Павла ІІ, навіть невіруючі, бачили в ньому присутність Бога. Це велике завдання. Але якщо ми будемо покірними і дійсно довіряти Богу так, як св. Йоан Павло ІІ, це здійсниться. І цього вам від серця бажаю і про це сьогодні разом з вам тут молюся».

Єпископ Едуард Кава освятив дзвін для нового храму св. Йоана Павла ІІ, стіни якого вже зведені. У 2016 році це місце освятив Державний Секретар Ватикану кардинал П’єтро Паролін, заклавши наріжний камінь святині.

Настоятель парафії св. Йоана Павла ІІ о. Григорій Драус розповів про дзвін, який отримано в дарунок з Польщі:

«У 1949 році Примас Польщі Стефан Вишинський посвятив дзвони для парафії св. Архангела Михаїла у Варшаві. Тепер там вирішили встановити нові, більші дзвони, а дотеперішні нам подарували. Це досить символічний факт, бо св. Йоан Павло ІІ сказав, що не було б його на Престолі Святого Петра, якби не віра, витривалість і захист віри у кардинала Вишинського. То він захистив віру у Польщі, і таким чином виховав Кароля Войтилу, виховав його на Папу Римського. А завдяки св. Йоану Павлові ІІ прийшла релігійна свобода, було відновлено структури Католицької Церкви в Україні та в інших країнах Східної Європи. Клич: «Відкрийти двері для Христа!» здійснився на наших очах. І це зокрема символізує освячений сьогодні дзвін для нашої парафії».

Фото: Костянтин Чавага

 

Автор : Костянтин Чавага

Назад