Новини

Назад

Відновлення духа та тіла. реколекції для безпритульних у Яблуниці

: 361 2020-07-31 13:14:41

У «Дитячому селищі Яблуниця» тривають тижневі реколекції для 41 підопічного київської програми «Кухня для бездомних». Вся програма реколекцій направлена на відбудову людської гідності: конференції, розмови з духівником о. Сергієм Панченко ОМІ, арт-терапія, помірні фізичні навантаження і краса довкола - все це допомагає людині пригадати її покликання, ціль і цінність.

Для безпритульного надзвичайно важливим є пригадати собі життя до вулиці. Що світ може бути іншим, стосунки можуть бути іншими. Знову знайти мотивацію і активну позицію до життя – це і є завдання таких щорічних виїздів, які організовує Релігійна Місія «Карітас-Спес Україна».

Група підопічних разом з волонтерами і служителями підкорили гору Хом’як (1 542 м). Координатор програми брат Себастіан Янковський ОМІ розповів, що підйом зайняв в них 4 години. «Ті, хто прийшов першими, мав змогу провести 2 години на вершині гори, відпочити і зцілитись красою. Я хвилювався, як наші підопічні піднімуться на гору, йшов останнім, щоб слідкувати за тим, щоб всі дійшли. Бездомні звикли багато ходити, за день можуть пройти кілька десятків кілометрів. Як це було, наприклад, під час карантину, коли не працювало метро, а в громадський транспорт пускали тільки за перепустками, - пригадує брат Себастіан. - Цього року ми виїхали в Карпати і я бачу, наскільки важливим для людей є такий відпочинок. І це не тільки фізичне відновлення, хоча те, що ми вимили цих людей, перевдягли, наш працівник Ігор поробив всім зачіски, поголив, постриг, щодня обробляє рани їм – є дуже важливим. Але крім такого фізичного відновлення, наші реколекції – є часом і на відновлення духовне» - розповідає б. Себастіан Янковський ОМІ.

Цьогоріч реколекції проходять завдяки фінансуванню Папи Франциска. Місія «Карітас-Спес Україна» дякує Святішому Отцю та Його Еміненції Кардиналу Конраду Краєвському (розподілювачеві папської милостині) за підтримку київської програми «Кухня для бездомних».

Фото: Наталі Носаченко

Джерело: Caritas-Spes UkraineНазад