Новини

Назад

Відлуння візиту президента Франції до Ватикану

: 891 2016-08-22 15:52:00

Зустріч Франсуа Олланда з Папою є кульмінацією певного прориву — в таких категоріях французька преса сприймає візит президента Франції до Ватикану. Зустріч відбулася 17 серпня 2016 року по обіді, Олланд розмовляв із Папою Франциском 40 хвилин. Потім провів робочу зустріч із держсекретарем Ватикану. І хоча цього разу візит був строго приватним, усі коментатори підкреслюють велике політичне значення цього жесту.

На початку свого президентства Олланд досить грубо посварився з французькими католиками. Коли вони висловили свою незгоду з легалізацією так званих одностатевих шлюбів, президент поставився до них із презирством і відмовився від будь-якого діалогу. Проте вже після нападу у Вільжуїфі в квітні минулого року Олланд почав розуміти ту позитивну роль, яку може відігравати Католицька Церква в новій ситуації.
Головний редактор католицького тижневика «Famille Chrétienne» на шпальтах газети «Le Figaro» також привертає увагу до особистої зміни в позиції президента. Він нагадує, що Олланд виріс у середовищі лівих, але практикуючих католиків. Але після подій 1968 р. зрікся своєї католицької ідентичності до такої міри, аж відчував відразу до християнства, і як президент завжди стежив за тим, щоби ніколи не згадувати про нього. На думку Прюво, президент зрозумів, що після чергових замахів настали надзвичайні обставини, в яких варто змінити ставлення до католицизму. Проте глибокі ідеологічні розбіжності, особливо щодо таких питань, як сім’я або життя, надалі залишаються.
Варто сказати, що той-таки Олланд явно запланував свій візит у контексті замахів, які останнім часом відбуваються у Франції. У бесіді з журналістами президент зізнався, що як очільники Церкви у Франції, так і сам Папа зайняли в цій ситуації дуже виважену позицію.
«Я хочу висловити свою повагу і подяку. Бо Папа після цього великого випробування, яким стало вбивство о. Амеля, невдовзі після терактів у Ніцці, зміг знайти дуже обнадійливі слова. Особисто мені зізнався, що він є братом нашого народу. Він також говорив про це по дорозі на Всесвітній день молоді в Кракові. Всі сказані в цих обставинах слова — я також думаю про те, що сказали церковні провідники у Франції, — були дуже відповідальні. Вони нагадують нам про єдність Франції, про необхідність дбати про єдність, а також про солідарність усього світу з Францією, яка стала жертвою терористичних актів», — сказав президент Олланд.


Джерело: CREDOНазад